Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

Doğum kontrol hapı öldürdü

17 yaşındaki güzel balerin, kullandığı doğum kontrol hapının beyninde oluşturduğu kan pıhtısından dolayı hayatını kaybetti.

Doğum kontrol hapı öldürdü
A+ A-

Geleceğin yıldızı olarak görülen 17 yaşındaki İngiliz balerin, kullandığı doğum kontrol hapının beyninde oluşturduğu kan pıhtısından dolayı hayatını kaybetti.

İngiltere’nin Manchester şehrinde 17 yaşındaki balerin Maria Santa doğum kontrol hapı kurbanı oldu. 
 
İngiliz Daily Mail’in haberine göre Santa, son derece ‘fit ve sağlıklı’ olarak bilinen bir genç balerindi. Üstelik çok ünlü bir bale okulundan yaklaşık 50 bin liralık burs kazanmıştı. Fakat son zamanlarda ‘başı patlayacakmışçasına’ baş ağrıları çektiğini söylüyordu. Tam 4 kez doktora giden Santa, herhangi bir teşhis konulamadığından ötürü ağrı kesiciler ve antibiyotiklerle evine geri yollandı. 
 
Santa’nın şiddetli baş ağrıları bazen yürümekte ve konuşmakta zorlanmasına sebep oluyordu. Santa, son doktor ziyaretinden saatler sonra, evinde baygın bulundu ve iki gün sonra hayatını kaybetti. Yapılan tetkiklerin ardından doktorlar, Santa’nın ölüm sebebinin, kullandığı doğum kontrol hapının beyninde oluşturduğu kan pıhtısı olabileceğini söyledi.