''Geniş bir kadroya ihtiyacımız var''

''Geniş bir kadroya ihtiyacımız var''
Güncelleme:

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Ovradovic, oynadıkları basketbolun tüm Avrupa'nın farkında olduğunu söyledi.

Sırp çalıştırıcı Avrupa Ligi'nde kalıcı başarı elde etmek için daha geniş bir kadro kurmaları gerektiği yönünde çağrıda bulundu.

Spor Toto Basketbol Ligi’nde 2015-2016 sezonunun şampiyonu olan Fenerbahçe’nin başantrenörü Zeljko Obradovic, şampiyonluğu sezon sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’a armağan etti.

“3 FİNAL OYNADIK İKİSİNİ KAZANDIK”

Sezona yeni bir oyuncu kadrosuyla başladıklarını vurgulayan Obradovic, “Yazın karar verirken bütün kupalar için savaşan bir takım istedik. Yeni oyuncularımız oldu. 3 final oynadık. İkisini kazandık, kaybettiğimizi de biliyorsunuz nasıl olduğunu. Bu hikayenin bir kısmı. Diğer tarafta nasıl basketbol oynadığımız var. Çok mutluyum. Bütün Avrupa Fenerbahçe’nin nasıl basketbol oynadığının farkında. Kulüpte çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. En önemlisi de taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Kulübü büyük yapan onlar. Oyuncularımız bütün ışıltıyı hak ediyor. Dörtlü Final’den sonra gün aşırı maç oynamak gerçekten zordu. Bunun için enerjili olup mükemmel bir takıma karşı şampiyon oldular. Onları da tebrik ediyorum pozitif oyunları için. Skordaki farkı çok dikkat etmemek lazım. Gerçeği çok yansıtmıyor” dedi.

“AVRUPA LİGİ’NİN YENİ ŞEKLİYLE GENİŞ BİR KADROYA İHTİYACIMIZ VAR”

Yeni sezonda kadroyu korumak istediğini belirten Obradovic, “Bu akşam kutlamaları yapıp yarından itibaren hemen yeni sezon çalışmalarına başlıyoruz. Bütün oyuncularımı takımda tutmak istediğimi söyledim. Avrupa Ligi’nin yeni şekliyle geniş bir kadroya ihtiyacımız var. En önemlisi genç oyuncularımızla nasıl yol alacağımız. Ya burada ya da başka yerde oynayıp süre almaları lazım. Sakinleştikten sonra stratejimiz bu olacak. Sözleşmesi biten bazı oyuncularımız var. En önemlisi burada mutlu olan oyuncular istiyorum. Kimyamızın iyi olması için en önemli nokta bu. Kutlamaların resimlerini ve videolarını mutlaka izleyin. Çok mutlu insanlar göreceksiniz. Bu olmadan böyle sonuçlar elde edemezsiniz” diye konuştu.

“KUPALAR HER ZAMAN GÜZELDİR AMA ÖNEMLİ OLAN DAHA İYİ İNSAN OLABİLMEK”

Çalıştığı ekipten çok mutlu olduğunu vurgulayan Sırp antrenör, “Senelerdir antrenörlük yapıyorum, bu ekiple çalışmak büyük mutluluk. Onlar için zaman zaman benle çalışmanın zor olduğunu da biliyorum. Ben, her zaman takım için düşünürüm. Kupalar her zaman güzeldir ama önemli olan daha iyi insan olabilmek. Bu da hayatın anlamıdır. Bütün sezondan büyük keyif aldım” diyerek sözlerini tamamladı.