Irkçı soruya Trabzonspor'dan tepki

Irkçı soruya Trabzonspor'dan tepki

Trabzonspor, bir gazetecinin Yunan futbolcu Bakasetas'a sorduğu "Maç öncesi marşımız okunurken Türk bayrağına dönük durunca ne hissediyorsun?" sorusuna tepki gösterdi. Kulüp soruyu 'ırkçı' olarak tanımlarken gazetenin akreditasyonunun iptal edildiği açıklandı.

Bir gazetecinin Yunan futbolcu Bakasetas'a sorduğu soruyla ilgili Trabzonspor'dan açıklama geldi.

Trabzonspor Kulübü  "Maç öncesi marşımız okunurken Türk bayrağına dönük durunca ne hissediyorsun" şeklinde yöneltilen soru üzerine bir açıklama yaptı.

Resmi açıklamada, "Tesislerimizde dün gerçekleştirilen basın toplantısında futbolcumuz Anastasios Bakasetas’a yerel bir gazete muhabirinin ‘ırkçı’ yaklaşımla yönelttiği soru, gazeteciliğin ahlaki ve etik değerleriyle asla bağdaşmamaktadır. Kulübümüz, bu tür ırkçı ve nefreti körükleyecek hareketlere her zaman karşı durmuş, futbolun evrensel anlamdaki birleştirici gücünü her zaman savunmuş, gerek UEFA gerekse FIFA’nın ırkçılığa yönelik ‘saygı’ duruşunu vazgeçilmez bir ilke haline getirmiştir. Öncelikle futbolcumuza yönelik ‘ırkçı’ bir soruyla güzel oyunu kirletmeyi amaçlayan bu provokasyon girişimini şiddetle kınadığımızı belirtirken, söz konusu gazetenin kulübümüzün akreditasyon alanlarına girişinin iptal edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla..." ifadelerine yer verildi.

 
 

Etiketler Bakasetas