Galatasaray Eto'o'yu bitirdi

Galatasaray Eto'o'yu bitirdi

Galatasaray'da Samuel Eto'o transferi, bitme aşamasına geldi.

Mehmet Özbek, Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ile prensipte el sıkıştı. Güney ekibinde ‘Baba’ diye çağırılan Eto’o’nun maliyetinin çoğunu sponsorlar karşılayacak.
 
Fotomaç'ın haberine göre; Galatasaray'da sürpriz şekilde ortaya çıkan Samuel Eto'o transferi, bitme aşamasına geldi. Başkan Dursun Özbek'in kardeşi Mehmet Özbek'in önceki gün Antalyaspor Başkanı Güntekin Gencer ile İstanbul'da gerçekleştirdiği gizli görüşmede, tarafların prensip olarak anlaştığı öğrenildi.

Eto'o'nun sponsorlarının da Kamerunlu yıldızın Galatasaray'a gitmesine sıcak baktıkları ve transferin gerçekleşmesi durumunda tıpkı Antalyaspor'a gidişinde olduğu gibi maddi destek sağlayacakları bildirildi. Galatasaray'ın kasasından çıkacak rakam 3 milyon euro'yu geçmeyecek.

Çin ve Katar'dan gelen teklifleri reddeden Eto'o'nun Galatasaray'ın teklifine olumlu yaklaştığı ve futbolu sarı-kırmızılı kulüpte bırakmak istediği dile getiriliyor. Önümüzdeki hafta iki kulüp yetkililerinin yanı sıra Eto'o'nun menajerleri ve sponsorların de katılacağı son görüşmede bir pürüz çıkmazsa imzaların atılması hedefleniyor.

Fotomaç