Galatasaray'dan Pellegrini hamlesi

Galatasaray'dan Pellegrini hamlesi

Galatasaray'da teknik direktör adayları arasına dünya çapında bir isim girdi.

Yönetimin Rudi Garcia, Lucien Favre ve Marcelo Bielsa'dan sonra, Manchester City'nin Şili'li teknik direktörü Manuel Pellegrini ile de görüştüğü ortaya çıktı.

Teknik direktör arayışlarını aralıksız sürdüren Galatasaray'da adaylar arasına dünya çapında bir isim daha girdi. Yeni sezonla birlikte, yepyeni bir Galatasaray kurmayı hedefleyen yönetimin Manchester City'nin hocası Manuel Pellegrini ile temasa geçtiği bildirildi. Edinilen bilgiye göre, yönetimden birçok ismin de sıcak baktığı Şili'li teknik adamla menajerler aracılığıyla temas kuruldu ve sezon sonunda Galatasaray'ın başına geçmesi yönünde nabzı yoklandı.
 
İtalyan hocadan vazgeçildi
Pellegrini, Galatasaray'dan düşünmek için süre istedi. Manchester City'de üçüncü sezonunu geçiren 62 yaşındaki teknik adam, İngiliz ekibinin Guardiola ile anlaşması nedeniyle sezon sonunda takımdan ayrılacak. Diğer yandan Galatasaray, Fransız Rudi Garcia, İsviçreli Favre ve Arjantinli Bielsa ile de görüşmeleri sürdürüyor. Bu arada İtalyanların efsane hocası Giovanni Trapattoni de bir ara gündeme geldi ancak yaşlı (76) olması nedeniyle vazgeçildi.
 
Fotomaç