Samuel Eto'o'dan yeni açıklama

Samuel Eto'o'dan yeni açıklama

Antalyaspor yönetiminin kadro dışı bırakma kararı almasının ardından Samuel Eto'o, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Antalyaspor yönetiminin süresiz kadro dışı bırakma kararı almasının ardından Samuel Eto'o, yazılı savunma yapıp, Hasan Subaşı Tesisleri'nden konakladığı otele gitti. Daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Eto'o, Antalyaspor logolu fotoğraf paylaştı. Fotoğrafın altına yazdığı yorumda Eto'o, hesabından yayımladığı yazının hiçbir şekilde başkan Ali Şafak Öztürk ile ilgili olmadığını vurguladı.

Başkan Öztürk'e "Kardeşim" ve "Başkanım" sözleriyle hitap eden Eto'o, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Eğer bu ülkede, bu ülkedeki taraftarlar yıllar önce İspanya'da yaşadığım bir problem ile ilgili beni tüm yüreklilikleriyle destekledilerse, bu tarz bir konuyu bu ülkenin insanını kastederek gündeme getirmem mümkün değildir. Mesajım yıllardır bana nedensiz yere yıkıcı eleştiriler yapan, o eleştirdikçe de kupalar kazandığım kendini bilmez bir kişiye idi. Sana tekrar söylüyorum; Antalyaspor'un ilk 4 maçını kullanarak, 'birilerini' satın alarak beni eleştirmeye devam etme. Takım arkadaşlarım, antrenörlerim, idari kadrom ve başkanım Ali Şafak önderliğinde, bu sene için koymuş olduğumuz hedeflerimizi başaracağız. Ama şunu bilmelisinki, ben korkak değilim. Bana her saldırdığında, cevabımı vereceğim. Irkıma yapmış olduğun çirkin saldırıya gelince; tekrar söylüyorum, 18 yıldır bu işin içindeyim. Geldiğim yer belli, en iyisini yapmak için hala savaşıyorum."

Antalyaspor'dan Eto'o açıklaması

Antalyaspor Yönetim Kurulu, takım kaptanı Samuel Eto'nun süresiz kadro dışı bırakılmasının ardından kulübün resmi internet sitesinde açıklama yayımladı. Açıklamada, "Futbolcumuz Samuel Eto'o'ya ait  sosyal medya hesabından 20.09.2016 günü (bugün) yapılan bir paylaşım, bugün toplanan yönetim kurulumuzun gündemine alınmıştır. Yönetim kurulumuz; futbolcumuzdan konu hakkında savunma alınmasına, savunma verilip, bu savunmanın yönetim kurulumuzca değerlendirilmesi ve yeni bir karar verilmesine kadar da futbolcumuzun takımdan ayrı olarak kendisine verilen antrenman programı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmesine karar vermiştir. Süreç hakkında ilerleyen günlerde kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.