Son pişmanlık fayda etti !

Son pişmanlık fayda etti !

Cim-Bom’un Molde takımından transfer ettiği Martin Linnes, 2014-2015 sezonu öncesi Beşiktaş tarafından transfer edilmek istenmiş, ancak gerçekleşmemişti.

Galatasaray için Türkiye’ye gelen Martin Linnes, siyah-beyazlıları uzun süre oyalamış ve Avrupa’nın diğer liglerinden haber beklemişti. Ama bu beklenti gerçekleşmedi ve oyuncu Kartal’a gelmediğine çok üzüldü. Linnes şimdi de fırsatı tepmek istemedi.

Sağ bek transferi yapmak isteyen siyah beyazlılar, Molde’de oynayan Norveç Milli Takımı oyuncusu Martin Linnes’in peşine düştü ve aylarca süren transfer görüşmelerine başladı. O zamanki teknik direktör Slaven Bilic’in transfer listesinin en başında olan Norveçli oyuncu için Molde, “Şampiyonluğa oynuyoruz,o yüzden şimdi vermeyeceğiz, devre arasında gelin” sözleri üzerine bu transferi rafa kaldırmıştı.

5 ay sonra devre arası geldiğinde yeniden Molde’nin kapısını çalan Beşiktaş Yönetimi, bu kez Norveç kulübü ile kesin olarak anlaşıp 2.5 milyon euro olan bonservisine ödeme planı dahi yapmıştı. Ancak bu sefer de Linnes’in Avrupa’da başka kulüplerde oynama isteğinin ortaya çıkması üzerine başkan Fikret Orman bu dosyayı bir anda kapadı, Opare’yi getirdi.

Molde ile lig şampiyonluğuna ulaşan ve başarılı bir performans gösteren Martin Linnes, Avrupa’nın dev kulüplerinden gelecek transfer teklifleri olacağını düşünmüş ve Beşiktaş’ı beklemeye almıştı. Bu duruma çok sinirlenen Orman ve Dış Transfer Sorumlu Yöneticisi Erdal Torunoğulları 5 ay bekledikleri oyuncunun bu tavrı karşısında görüşmeleri bir anda sonlandırıp, Linnes’ten kesin olarak vazgeçmişlerdi.

Avrupa’nın diğer liglerinden beklediği teklifleri alamayan Martin Linnes ise, Molde takımında oynamaya devam etti ve 10 gün önce Galatasaray’dan gelen teklife bu kez doğrudan “evet” dedi.

‘Yanlış karar verdim’
Beşiktaş’a gelmediği için pişman olduğunu Norveç basınına, “Beşiktaş’a gitmeme kararını aldığımda olay bitmişti. Liverpool’u eledikleri maçı seyrettim ve gitmemekle yanlış bir karar verdiğimi biliyorum. Umarım zaman içinde doğru kararları verecek duruma gelirim” diye açıklamıştı.