TFF başkanlığı için 5.aday ortaya çıktı: İşte TFF başkan adayları

TFF başkanlığı için 5.aday ortaya çıktı: İşte TFF başkan adayları
Güncelleme:

Zen Group CEO’su Tolga Gani Zengin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Böylece başkalık için aday sayısı 5'e yükseldi.

ZEN Group CEO’su Tolga Gani Zengin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla TFF başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Zengin açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Son yıllarda Türk futbolunda yaşanan kaos hepimizin malumudur. Futbolumuzdaki kriz ortamının Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki liyakatsiz ve basiretsiz yöneticiler tarafından etkili ve kararlı olarak yönetilmemesi sorunları her geçen gün daha da derinleştirmektedir.

Tüm bu tespitler doğrultusunda, futbol dünyasının önde gelenleriyle yaptığımız istişareler sonucunda ben ve ekibim Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olmaya karar verdik.

Futbol Federasyonu’nda sorunun kişiler değil sistem olduğu bilincinden hareketle herkesin hem fikir olduğu yozlaşmış yapıyı tamamen yıkıp, yeni ve modern standartlarda bir sistem kurulması, belirli kulüplerin değil her kulübün sisteme dahil olması için TFF yönetimine adayız.

En kısa zamanda Yönetim Kurulumuzu ve Federasyon Kurulları’nda görev alacak arkadaşlarımı kamuoyuna paylaşacağım. Kamuoyunun desteğini bekliyorum. Tüm futbol paydaşlarının desteğini bekliyorum."

TFF başkanlığı için 5.aday ortaya çıktı: İşte TFF başkan adayları - Resim : 1

 İŞTE TFF BAŞKAN ADAYLARI

İbrahim Hacıosmanoğlu (Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı)

Servet Yardımcı (TFF eski başkanı)

Erdal Alkış (Türk-Hint iş konseyi eski başkanı)

İsmail Uyanık (Samsunspor eski başkanı)

Tolga Gani Zengin (ZEN Group CEO)

Etiketler TFF aday başkanlık