YILDIRIM DEMİRÖREN YENİDEN BAŞKAN !

YILDIRIM DEMİRÖREN YENİDEN BAŞKAN !

TFF Olağan Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören, yeniden başkanlığa seçildi.

Türk futbolunun 42. başkanı Yıldırım Demirören oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda tek adayla girilen seçimde, kullanılan 219 oyun 214'ünü alan Yıldırım Demirören yeniden başkanlığa seçildi. Demirören'in yönetim kurulu listesinde sürpriz bir biçimde Galatasaray'ın eski yöneticisi Ali Dürüst de yer aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda başkanlığa yeniden Yıldırım Demirören seçildi.
 
Tek adayla girilen seçimde, Demirören kullanılan 219 oyun 214'ünü alarak üst üste ikinci kez zaferini ilan etti.
 
Yıldırım Demirören 214 imza teklifi getirdi
 
En az 60 imza toplayanın başkan adayı olabildiği TFF Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören 240 imza teklifi, Haluk Ulusoy 65 imza teklifi sundu. Mükerrer imza sayısı 26 olarak açıklandı. Dolayısıyla Yıldırım Demirören 214, Haluk Ulusoy 39 imza teklifi getirmiş oldu.
 
297 delegenin olduğu Genel Kurul'da her iki tarafa da imza atan delegeler yer aldığından imza listeleri kontrol edildi. Demirören'in 214, Haluk Ulusoy'un 39 imza teklifi getirdiği belirlendi.
 
Ulusoy 39 imza teklifi aldı, yarış dışı kaldı!
 
Marriott Oteli’nde saat 11.00’de başlayan seçimli olağan genel kurulda 214 imza toplayan mevcut başkan Yıldırım Demirören’in adaylığı kesinleşirken, Haluk Ulusoy 39'da kaldı. Divan başkanlığına 60 imza sunamadı. Böylece Yıldırım Demirören tek aday olarak seçime girdi.
 
Demirören'in listesi belli oldu
 
Türkiye Futbol Federasyonu'nun Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda tek aday olarak seçime giren Yıldırım Demirören'in yönetim kurulu listesi belli oldu.
 
Genel Kurul'da oy kullanma işlemine geçilirken, tek başkan adayı Yıldırım Demirören'in yönetim kurulu listesi açıklandı. Demirören'in listesi şu isimlerden oluştu:
 
ASIL ÜYELER:
Servet Yardımcı, Nihat Özdemir, Ali Dürüst, Hüsnü Güreli, Cengiz Zülfikaroğlu, Alaattin Aykaç, Mustafa Çağlar, İbrahim Usta, Ali Düşmez, Kaan Terzioğlu, Arif Koşar, Yaşar Aşçıoğlu, Erhan Kamışlı, Ahmet Gökçek.
 
YEDEK ÜYELER:
Ziya Erbaş, Mete Düren, Zafer Tırpançeker, Selahattin Aydoğdu, Serhat Soysal, Ali Özdoğan, Atilla Bingöl, Erdoğan Tekgöz, Mustafa Küçükmeral, Cevat Ay, Ömer Sarılar, Saliha Kübra Kabaali, Bayram Yüksel, Fuat Guguloğlu.
 
Çift imza geçersiz
 
Birden fazla adayın ana statüde öngörülen imza sayısına ulaşması durumunda, çift imzalar geçersiz sayıldı ve listelerden çıkarıldı.
 
DEMİRÖREN'DEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
 
Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık seçimine tek aday olarak giren Yıldırım Demirören, delegelere teşekkür konuşması yaptı.
 
Demirören yaptığı teşekkür konuşmasında, futbol camiasının büyük bir  aile olduğunu belirterek, "Bizi de bu aileye başkan seçtiniz. Biz kardeşiz.  Kollarımız herkese açık, bundan bir şüpheniz olmasın. Bu genel kurulun bize yüklediği büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Her zamankinden daha büyük şevkle, heyecanla görevimizi yerine getireceğiz" diye konuştu. 
 
Genel kurul öncesi gerginlik! Ulusoy oğlunu salona sokmak isteyince...
 
Başkan adaylarından Haluk Ulusoy ile oğlu Saffet Ulusoy'un otele  girişi sırasında gerginlik yaşandı. 
 
Güvenlik görevlileri, akreditasyon kartı olmaması sebebiyle Saffet  Ulusoy'un genel kurulun yapılacağı kata çıkmasına engel olmak istedi. Haluk  Ulusoy ve Saffet Ulusoy, güvenliğin ilk müdahalesinden geçerek, genel kurulun  yapılacağı kata çıktı. Burada bir kez daha durdurulan Haluk Ulusoy ve ekibi, kısa  süren tartışmanın ardından salona girerken, oğul Ulusoy ise otelin lobisine indi. 
 
Çoğunluk sağlandı
 
Ankara Marriott Oteli'nde yapılan genel kurulda, 297 delegeden  226'sının katılımıyla çoğunluk sağlandı. Federasyonun 42. başkanının  belirleneceği genel kurulda, 157 üyenin imzasıyla sunulan önerge sonunda divan  kurulu başkanlığına Mehmet Baykan, yardımcılığına Mesut Hoşcan, üyeliklere ise  Hüseyin Eryüksel ve Çağatay Kalkancı seçildi. 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Mehmet  Baykan, delegelere ve salonda bulunan misafirlere açılış konuşmasını yaptı. 
 
Otelde sıkı güvenlik
 
TFF seçimli genel kurulunun yapıldığı Ankara Marriot Oteli’nde dünden itibaren alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti. Sivil ekiplerin yanı sıra resmi polislerin de bugünkü toplantı öncesi ve sırasında genel kurulun sorunsuz geçmesi için çalışacağı belirtildi. Söz konusu ekibin 80 kişiden oluştuğu kaydedildi.