Galatasaray'ın filedeki yeni hocası Nedim Özbey

Galatasaray'ın filedeki yeni hocası Nedim Özbey

Sarı-kırmızılı kulüp, tecrübeli başantrenörle 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı'nın  başantrenörlüğüne Nedim Özbey getirildi.

 Türk Telekom Arena'da düzenlenen ve Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu  Üyesi Ali Yüce, voleybol şubesi sportif direktörü Şükrü Yengil ile takım menajeri  Sinan Cem Tanık'ın katıldığı törende Özbey ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

 Törende konuşan Ali Yüce, Nedim Özbey'in Galatasaray'ı yakından  tanıyan bir isim olduğunu belirterek, "Nedim hoca ve Galatasaray birbirine çok  uzak değil. Voleybol branşı bana tebliğ edildiği zaman Galatasaray'ı çok seven  bir hoca getireceğimizi söylemiştim. Galatasaray'ın gençlerine önem verecek ve  geleceğini yön verecek bir hocada karar kıldık. Bu da sevgili Nedim hocamız.  İnşallah çok başarılı olacak ve iyi yerlere geleceğiz" ifadelerini kullandı.

 Nedim Özbey de Galatasaray'da daha önce voleybol oynadığını  hatırlatarak, "Galatasaray benim uzak olduğum bir yer değil. Hayatımdaki en  önemli anıları burada edindim. Buraya sporculuğun dışında antrenör olarak geri  dönmek benim için çok gurur verici. Çok mutluyum. Burada iyi işler yapacağımı  düşünüyorum" diye konuştu.

 Özbey, 25 yıl başantrenörlük yaptığı İstanbul Büyükşehir  Belediyespor'da önemli işlere imza attıklarını anlatarak, şunları kaydetti: "Orada milli takımlara çok sayıda oyuncu yetiştirdik ve önemli  başarılar kazandık. Aynısını burada da yaşamak istiyorum. Galatasaray'da yeni bir  yapılanma başladı. Takımda büyük gelişim gösteren oyuncular mevcut. Zamanı  geldiğinde takımın as oyuncuları olacaklar. Bizde iyi oyuncular var. Biz hep  kendi gençlerimizle bir yere ulaşmak istiyoruz. Burada yabancı oyuncuları hep  yardımcı olarak görüyorum."