için kaldı

Beşiktaş’tan Ekrem İmamoğlu’na %83,9 ile rekor destek

Beşiktaş’tan Ekrem İmamoğlu’na %83,9 ile rekor destek
Güncelleme:

Merakla beklenen 23 Haziran seçimleri geride kaldı. Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu rakibine 800 binin üzerinde oy farkı atarak seçimi kazandı.

Başkan İmamoğlu’nu en büyük desteği ise 31 Mart Seçimlerinde olduğu gibi yine Beşiktaş verdi.  İstanbul’daki 39 ilçe arasında ise rekor katılım ile Beşiktaşlılar yüzde 83.9 ile oy oranı ile İmamoğlu’na sahip çıktı.

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım’ın 800 bin oy üzerinde bir fark ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. İmamoğlu İstanbul’un birçok ilçesinde oylarını artırdı ve rakibi Binali Yıldırım’a ciddi bir üstünlük sağladı.

Ortaya çıkan sonuçlar ile Başkan İmamoğlu’na en çok desteği ise Beşiktaş ilçesi verdi. Burada oyların yüzde 83.9’unu alan Başkan İmamoğlu, İstanbul’da en çok oyu Beşiktaş’tan aldı.  Yine Beşiktaş’a bağlı Levent, Levazım, Nispetiye, Etiler, Balmumcu ve Muradiye mahallelerinde Başkan İmamoğlu yüzde 90’a yakın oy alarak adeta İstanbul’da rekor kırdı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da vatandaşlar ile hem seçim gecesi Beşiktaş sokaklarında, meydanlarında bir araya gelerek hem de sosyal medya hesabından yayınladığı mesajlar ile Ekrem İmamoğlu’nu destekledikleri için teşekkür etti. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat Beşiktaş’ı dünyanın en önemli merkezlerinden biri haline getirmek için bundan sonraki süreçte çok çalışacaklarını ve vatandaş ile katılımcı bir anlayışla sürekli bir araya gelerek sorunlara hep beraber çözüm üretileceğini de sözlerine ekledi.