• Erdoğan'dan sürpriz AB çıkışı
  • Terör örgütü İsviçre'de Erdoğan'ı hedef gösterdi
  • Merkel'i zorlayan Erdoğan sorusu
  • Bulgaristan, Milletvekili Aziz Babuşçu’ya ’giriş yasağı’ koydu
  • Yunanistan adalardaki sivillere silah eğitimine başladı

BİNALİ YILDIRIM'DAN DÜNYAYA TERÖR ÇAĞRISI

Binali Yıldırım'dan dünyaya terör çağrısı

Başbakan Binali Yıldırım, teröre karşı tüm dünyanın birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, dünyaya seslendi terörle mücadelede birlikte hareket etme çağrısında bulundu. Teröre karşı topyekun mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, bugün teröre göz yumanların mutlaka aynı teröristler tarafından yok edileceğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Hatay'da toplam maliyeti 400 milyon TL'yi bulan tesislerin açılışını yaptı. Tören öncesi Hatay Valiliği'ni ziyaret eden Yıldırım buradaki iftar programına katıldı.

Yaptığı konuşmada Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı hatırlatan Yıldırım, terörle mücadele için dünyaya birlikte hareket etme çağrısında bulundu. Yıldırım konuşmasında şunları söyledi:

"TERÖRÜN DİNİ YOK"

"Birçok günahsız insan hayatını kaybetti, yüzlercesi yaralandı. Bir kez daha görüldü ki; terörün dini yok, milleti yok, kutsalı yok. Onlar öldürmeye ayarlanmış makineler. Onların bir üst aklı var, efendiler, ama kim ne derse desin, bütün dünyaya buradan sesleniyoruz. Göz kırptığınız, sırtını sıvazladığınız o ölüm makineleri gün gelecek sizi de yok edecek. Onun için gün bugündür, teröre karşı topyekun savaş günüdür.

2-20160701235432.jpg

SURİYE'DE YAŞANAN İNSANLIK DRAMI

İşte Suriye'de yaşananlar. Milyonlarca insan evinden oldu, yarım milyon insan hayatını kaybetti. Ne kazandı, kan gözyaşı. Kazanan yok. Onun için artık Suriye'de, Filistin'de, Irak'ta, Yemen'de, dünyanın farklı bölgelerinde akan kan artık durmalıdır. Dünya, ileri gelen ülkeler, Avrupası, Amerikası, Rusyası bugün bu kanı durdurmamanın ağır sorumluluğunu taşımaktadır. Türkiye olarak biz bölgede savaşların durması, ayrılıkların, ayrışmaların ortadan kalkması için elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Bu kutsal mücadelede hayatını seve seve veren şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun, gazilerimizi, şükranla anıyorum. Ne dedik? Biz, dostluklarımızı artıracağız, düşmanlıklarımızı azaltacağız. Onun için sorunlu olduğumuz ülkelerle sorunlarımızı bir bir çözüyoruz. Rusya ve İsrail ile ilişkilerimiz normale dönüyor. İnanıyorumki Suriye'de bu savaş bitecek, tekrar güzel günlere geleceğiz. Irak'ta da Mısır'da da aynıları olacak. Çünkü bu coğrafya, kardeşliğin, dostluğun, birliğin ve beraberliğin hakim olduğu coğrafyadır."

1-20160701235432.jpg

1055
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS