Canlı yayında patlama! Muhabir dehşeti yaşadı

Canlı yayında patlama! Muhabir dehşeti yaşadı
Güncelleme:

ABD merkezli CBS NEWS muhabiri Charlie D'Agata, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de son durumu aktarırken patlama meydana geldi.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarındaki en önemli hedef olan başkent Kiev'e saldırılar artarak devam ediyor.

ABD merkezli CBS NEWS muhabiri Charlie D'Agata canlı yayındayken Kiev'de yaşanan bombardıman kameralara takıldı.

İnternette yayınlanan görüntülerde, dışişleri muhabiri Charlie D'Agata'nın yaşadığı şok da saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde ABD'li gazetecinin 'Bu da neydi böyle?' dediği duyuluyor. 'Bilmiyorum... şimşek gibiydi' sözlerinin duyulduğu anda ise ikinci bir patlama gerçekleşiyor.

Çekim ekibi patlamaların ardından siper alırken 'Bu çok yakındı' sözleri duyuluyor.

Rusya, Kiev’e yönelik son saldırısında Kievliler için hayati öneme sahip olan ısıtma hatlarını vurdu.

Kiev'in batısındaki tren istasyonu yakınında bulunan merkezi ısıtma merkezine atılan roket ile Kiev'in birçok mahallesine ısıtma sağlanamayacağı ifade edildi.

Ukrayna İçişleri Bakanı Anton Geraşçenko saldırıya tepki göstererek, "Kiev'i dondurmak istiyorlar. Tren istasyonu yakınındaki büyük bir ısıtma ana hattı saldırıyla tahrip edildi" dedi.

Öte yandan Rusya, dün Kiev’deki televizyon kulesini hedef almış saldırıda 1’i gazeteci olmak üzere 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Charlie D'Agata daha önce yaptığı açıklamalar ile adından söz ettirmişti.

D'Agata "Burası on yıllardır kaosla yaşayan Irak veya Afganistan değil. Burası böyle şeyleri görmeyi hiç ummadığınız medeni Avrupalılara has bir kent." ifadelerini kullanması izleyenleri şaşırttı.

Muhabirin sözleri Twitter'da 1,5 milyondan fazla kez görüntülendi. Kullanıcılar D'Agata'nın ırkçı söylemini tarihi bir hata olarak yorumladı.