Gürcistan'da banka soygunu! Çok sayıda rehine var

Gürcistan'da bir bankada silahlı soygun gerçekleştirildi. Soyguncuların çok sayıdaki banka personeli ve müşterileri rehin aldığı bildirildi.

A+ A-

Gürcistan'ın Zugdidi kentinde hareketli dakikalar yaşanıyor. Yerel medyada yer alan habere göre, ülkenin Zugdidi kentindeki Gamsakhurdia Caddesi üzerinde bulunan özel bir bankanın şubesinde meydana geldi. Gürcistan İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülkenin Zugdidi kentinde bir bankaya giren kimliği henüz belirlenemeyen kişinin, silah tehdidiyle banka çalışanlarını rehin aldığı belirtildi.

ÖZEL KUVVETLER POLİSLERİ OLAY YERİNDE

Açıklamada, olay yerine polis özel kuvvetlerinin gönderildiği ve rehineleri kurtarmak için operasyon başlatıldığı kaydedildi. Olayın gerçekleştirildiği Gamsakhurdia Caddesi'nin güvenlik çemberine alındığı kaydedildi.

500 BİN DOLAR TALEP EDİYOR

Operasyon devam ederken şüphelinin 500 bin dolar talep ettiği belirtildi. Yerel medya 30 kişinin rehin alındığını duyururken, Gürcistan İçişleri Bakanlığı, 19 kişinin rehin tutulduğunu açıkladı. Rehinelerin arasında Irak uyruklu Kvaratskhelia adlı kişinin olduğu ifade edilirken, kimliği açılanmayan soyguncunun makineli tüfek, tabanca ve el bombası bulunduğu ifade edildi. Gürcistan İçişleri Bakanlığı, saldırgan ile müzakere edileceğini belirtti.

DHA