Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama
Türkiye'de ilk kez 'flakka'' adlı uyuşturucu kullanan bir kişi görüntülendi

Suriye ile ilgili kitap okuyunca...

27 yaşındaki Müslüman kadın, uçakta Suriye hakkında bir kitabı okudu diye havalimanında sorgulandı.

Suriye ile ilgili kitap okuyunca...
A+ A-

Türkiye'deki balayı tatilinden İngiltere'deki evine dönen 27 yaşındaki Müslüman kadın Suriye hakkında kitap okuduğu gerekçesiyle havaalanında sorgulandı

Independent gazetesindeki habere göre, İngiltere'nin Leeds kentinde yaşayan Faizahh Shaheen, Marmaris'te geçirdiği balayının ardından döndüğü İngiltere'deki Doncaster Havaalanı'nda, uçakta Suriye hakkında kitap okuduğu gerekçesiyle polis tarafından durdurularak sorgulandı.

Thomson Havayolları ile İngiltere'ye varan genç kadının "'Syria Speaks: Art and Culture from the Frontline'" adlı kitabı okuduğu için şüphelenildiği gerekçesiyle uçuktan inişinde polis tarafından durduruldu.

Yazar Malu Halasa'nın ödüllü kitabı, Suriyeli yazar ve şairlerin toplama şiir, makale, karikatür ve şarkı sözlerinden oluşuyor.

İnancından dolayı ayrımcılık yapıldığını ve çok kötü bir tecrübe yaşadığını belirten Shaheen, polis ve Thomson Havayolları hakkında şikayette bulunacağını söyledi.

Gazeteye konuşan Shaheen, "'tamamen suçsuzdum, beni suçlu gibi hissettirdiler. Pasaport kontrolünde bekliyordum ve polisin bana baktığını fark ettim. Pasaport kontrolünden geçtikten sonra iki polis memuru yanıma geldi ve pasaportumu yeniden göstermemi istediler. Neler oluyor diye sorduğumda, okuduğum kitabın polise rapor edildiğini ve terörizm yasası gereğince sorgulanacağımı söylediler. Kitap okumanın insanlardan bu şekilde şüphelenmesine nasıl neden olduğunu anlayamadım'" diye konuştu

Shaheen, şikayetinde Müslüman olup olmamasının bu sorgulamada etkili olup olmayacağını dile getireceğini ekledi.

DHA