Ankara'da 'teröre karşı' dev buluşma !

Ankara'da 'teröre karşı' dev buluşma !

Ankara'da 13 kurumun temsilcileri Perşembe günü teröre karşı Türkiye'ye toplanma çağrısı yaptı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında Perşembe günü Ankara'da teröre karşı bir toplanma planladıklarını söyledi.

Sivil Toplum Kuruluşları (STK), sendikalar ve meslek örgütleri, ‘terör’ konusunda ortak basın toplantısı düzenledi.   

Toplantıya; HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MÜSİAD, T. KAMU-SEN, TBB   (BAROLAR BİRLİĞİ), TEMAD, TESK, TİSK, TOBB, TÜRK-İŞ, TÜRMOB, TÜSİAD ve TZOB gibi toplumun farklı kesimlerini temsil eden kuruluşlar iştirak etti.

"BAYRAĞI AL DA GEL"   
Hisarcıklıoğlu, 13 kurumdan temsilcilerle düzenlediği basın toplantısını sırasında herkese "bayrağını al da gel" çağrısı yaptıklarını söyledi.    

TOBB Başkanı, dev buluşmanın 17 Eylül Perşembe günü Ankara Sıhhiye Meydanı'nda gerçekleşeceğini belirtti.  

Hisarcıklıoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Biz beraberiz. Ortak paydamız insan haklarına ve hukuka saygıdır. Bu sorumluluk duygusuyla hareket edilmelidir. 17 Eylül Perşembe günü Türkiye'nin dört bir yanından gelip, Ankara'da toplanma kararı kaldık.  

Tüm Türkiye'yi Ankara Sıhhiye meydanında toplanmaya davet ediyorum.  Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan tüm halkımızı bu toplanmaya davet ediyoruz. Bizim en büyük gücümüz kardeşliğimizdir, gelin kışkırtıcı söylemleri bırakalım, toplumu germeyi bırakalım. Başka bir Türkiye yok.

Yürüyümüşümüz herhangi bir siyasi parti ve görüşün temsili olmayacak.Terörü lanetleyecek ve vatanımıza sahip çıkacağız. o gün kimseyi ötekileştirmeden tek bir şey söyleyeceğiz "Teröre hayır". Bize katılmayan milyonları da o gün vatanın her köşesini al bayrakla donatlamaya davet ediyoruz.

Perşembe bu büyük buluşmada herkesi görmek istiyoruz."

BAYRAK ASMA DAVETİ
TOBB Başkanı, o gün toplanmaya gelemeyen milyonları da Türkiye'nin her köşesinde Türk Bayrağı asmaya davet etti.

Hisarcıklıoğlu, Perşemve günü herkesin üzerinde Türk Bayrağı amlemi olan şapkalar takacağını da söyledi.