Sigaraya 5 TL zam iddiası ortalığı karıştırdı

Sigaraya 5 TL zam iddiası ortalığı karıştırdı
Güncelleme:

Türkiye güne yeni bir zam haberiyle uyandı. Sigaraya 5 TL zam geleceği iddia edildi. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş ise zam iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Her yılın başında olduğu gibi sigarada ÖTV ve maktu vergi oranlarının bu yıl da düzenlenmesi bekleniyor. Yeni düzenlemeyle birlikte sigara fiyatlarına zam bekleniyor.

5 TL ZAM İDDİASI
Geçtiğimiz gün, P... M... grubundaki sigaralara fahiş zam geldi iddiaları sosyal medyayı karıştırdı. İddialara göre grubun sigaralarına 5 TL zam geleceği söyleniyordu. Zamla birlikte en pahalı sigaranın 24.50 TL'ye çıkacağı öne sürüldü.

AYBAŞ YALANLADI
Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, söz konusu iddiaları yalanladı.

"PAYLAŞILAN LİSTE DOĞRU DEĞİL"
Aybaş sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Şu an P... M...sisteminde fiyat budur diğer zamlı haberler e itibar etmeyiniz. Fake yayılan sigara fiyat zammı 5 lira diye geçti gerçi olursa da şaşırmayın. Sigaraya zam gelmedi arkadaşlar paylaşılan liste doğru liste değildir. Zam geçişi olduğunda paylaşacağım takipte kalın." ifadelerini kullandı.