AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

'Zift' sağlığına kavuştu !

Zonguldak'ta tankerdeki zifte yapışan yavru köpekten iyi haber geldi.

'Zift' sağlığına kavuştu !
A+ A-

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, tankerden sızan zifte yapışmış bulunarak kurtarılan ve adı "Zift" konulan köpek sağlığına kavuştu. Ereğli Belediyesi, uygun bakım koşullarına sahip kişiye Zift'i sahiplendireceklerini açıkladı.

'Zift' sağlığına kavuştu !

İlçeye bağlı Ormanlı Beldesi Kaymaklı Köyü girişinde geçen 6 Nisan'da tankerden dökülen zifte yapışmış bulunan yavru köpek, Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı. Köpek, Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde tedaviye alındı. İlk olarak üzerindeki zift temizlenen yavru köpek, 3 veteriner hekim ve yardımcı personel ile 54 gün süren tedavi sürecinin ardından tamamen sağlığına kavuştu.

'Zift' sağlığına kavuştu !

Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, köpeğin kendilerine geldiğinde kalın bir zift tabakası içinde olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Deri oksijensiz kaldığından dolayı vücudunda yanıklar oluşmuştu. Biz bu yanıkları da tedavi ettik. Bu köpek tahmini o şekilde birkaç gün kalmış. Serum takviyesi uyguladık. Bütün tedavileri bittikten sonra aşılarını da yaptık. Şu an gayet sağlıklı. Yeni sahibini bekliyor. Haberler çıktığında çok isteyen olmuştu. Şimdi bundan sonra başvuranları değerlendireceğiz. Zift'i almak isteyende aradığımız en önemli özellik hayvansever olması ve uygun şartlarda bakması. Eğer almak isteyen olmazsa Zift'e barınağımızda bakmaya devam edeceğiz."

'Zift' sağlığına kavuştu !

Bulak, ayrıca 6 Ekim 2015 tarihinde uyuz nedeniyle tüyleri dökülmüş olarak bulunduktan sonra hayvanseverler tarafından bakım merkezine getirilen 3 yaşındaki Alman kurdu köpeğinde tamamen sağlığına kavuştuğunu ve sahiplenmek isteyenlerin Ereğli Belediyesi'ne başvurabileceğini ifade etti.

'Zift' sağlığına kavuştu !