29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine de koronavirüs yasağı

Afyonkarahisar Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs gerekçesiyle 15 günlüğüne tüm etkinlikleri yasakladı. Yasak tarihi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kapsıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine de koronavirüs yasağı
A+ A-

Afyonkarahisar Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma gibi etkinlik ve eylemler yasaklandı.

Konu ile ilgili Afyonkarahisar Valiliği’nden yapıla yazılı açıklamada, yasak kararının koronavirüs ile mücadele kapsamında alındığı vurgulandı.

Açıklamada, “Afyonkarahisar’da 20 Ekim tarihinden 3 Kasım 2020 günü saat:23.59'a kadar 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, anma toplantısı/toplanma vb. her türlü etkinlik ve eylemlerin yapılması yasaklanmıştır. Düzenlenecek basın açıklamalarının ise vatandaşın günlük yaşamını aşırı ve katlanılamayacak derecede zorlaştırmayacak, yaya ve araç trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeyecek şekilde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yasak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı da kapsıyor.

TUNCELİ'DE DE YASAKLANDI

Tunceli'de, koronavirüs salgını nedeniyle kent genelinde eylem ve etkinlikler, 15 gün süreyle yasaklandı.

Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde valilik ve kaymakamlıkların uygun göreceği etkinlikler dışındaki toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığı duyuruldu. Açıklamada, koronavirüsle mücadele kapsamında; kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların gelenek ve göreneklere göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar, asgari düzeyde katılım, maske kullanmak ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yapılacak basın açıklamaları dışında il sınırları içinde düzenlenecek her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık hava toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans ve benzeri tüm etkinliklerin 14 Ekim'den başlamak üzere 28 Ekim saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle yasaklandığı kaydedildi.