3 ilde yeni karantinalar

Türkiye’de korona virüsü nedeniyle yerleşim yerlerinin karatinaya alınmasına devam ediliyor. Ordu, Karabük ve Batman'da yeni vakalar tespit edildi. Bazı yerleşim yerleri karantinada.

3 ilde yeni karantinalar
A+ A-

Karabük‘ün Yenice ilçesine bağlı Değirmenyanı köyünde de bazı kişilerin Covid-19 testi pozitif çıktı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu açıklamasında köyün karantinaya alındığı bildirildi. Açıklamada, “Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla, Değirmenyanı köyünün tüm giriş ve çıkış noktalarının sınırlandırılmasına, Değirmenyanı köyünde karantina altında ikamet eden kamu ve özel sektör çalışanlarının karantina süresi boyunca idari izinli sayılmasına, alınan kararlara uymayanlara idari para cezası ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin gerekli adli işlemlerin uygulanmasına karar verildi” ifadesi kullanıldı.

Batman‘da ise Sason ilçesinde, 2 evde karantina uygulaması başlatıldı. Sason Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Dikbayır köyündeki 2 evde, ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulanmasına karar verildiği belirtildi.