Bitlis ve Hakkari'den acı haber: 3 şehit

Hakkari ve Bitlis'te yapılan saldırılarda 3 kişi şehit oldu.

Bitlis ve Hakkari'den acı haber: 3 şehit
A+ A-

Hakkari'de askeri üs bölgesine havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 asker şehit olurken 6 asker yaralandı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Tekeli Köyü'nün Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Mergesav bölgesindeki askeri üs bölgesine PKK'lı teröristler tarafından saat 12.00 sıralarında havan ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 2 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Çatışmanın sürdüğü bölgeye takviye birlikler sevk edilirken, sınır kesiminde yuvalanan PKK'lı teröristlerin bulunduğu bölgeler top atışlarıyla ateş altına alındı. Ardından da uçak hareketliliği başladı ve savaş uçakları teröristlere bomba yağdırdı.

BİTLİS'TE HAİN SALDIRI: 1 ŞEHİT 1 YARALI

Hizan  ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda bir asker şehit oldu, bir köy  korucusu yaralandı

Bitlis'in Hizan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca  gerçekleştirilen saldırıda, bir asker şehit oldu, bir köy korucusu yaralandı. 

Bitlis Valisi Ahmet Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hizan  ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda, bir jandarma uzman çavuşun şehit  edildiğini, bir geçici köy korucusunun da hafif yaralandığını belirtti.

Hizan ilçesinin Nazar bölgesi kırsalındaki operasyonda güvenlik  güçlerine teröristlerce uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını ifade eden Çınar,  şu bilgileri verdi:

"Operasyonda, terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucu bir  jandarma uzman çavuş şehit oldu, bir geçici köy korucusu da hafif yaralandı. Bu  bölgede operasyon yürüten güvenlik güçlerimize öğlen saatlerinde de taciz ateşi  açılmıştı. Saldırı düzenleyen teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı  operasyon başlatıldı."

DHA & AA