Cesedi bataklıkta gömülü bulunmuştu! Arkadaşları konuştu

Aydın'ın Didim ilçesinde kayıp olarak aranırken eski sevgilisi tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan emekli hemşire Hatice T.'nin arkadaşları, ''Hayat dolu, son derece güler yüzlü, çok iyi biriydi'' diye konuştu.

Didim'de geçen cumartesi günü kaybolan emekli hemşire Hatice T.'nun oğlu Görkem Ö., polise kayıp başvurusu yaptı. Yapılan çalışmalarla Hartice T.'nin otomobili, evinin 2 sokak arkasında bulundu. Hatice T.'nin cep telefonunun da aracın torpido gözünde olduğu belirlendi. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Hatice T.'yi tanıyanların ifadesine başvuran polis, emekli hemşire ile bir süre ilişkisi olduğu belirtilen Suat A.'yı gözaltına aldı. Suat A., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Suat A.'nın otomobilinde de inceleme yapan polis ekipleri, koltukta kan iziyle karşılaştı. Alınan örneklerle Hatice T.'nin kanı eşleşti. Polisin yeniden sorguya aldığı Suat A., cinayeti itiraf etti. Suat A. ifadesinde, Hatice T. ile son kez konuşmak için buluşup, kendi arabasına bindirdiği, yeniden bir araya gelmeye ikna edemeyince de boğazını sıkarak öldürdükten sonra cesedini bataklığa gömdüğünü söyledi. Suat A.'nın cinayetten sonra Hatice T.'nin aracına binerek evinin iki sokak arkasına park ettiği ve parmak izlerini sildikten sonra oradan uzaklaştığı ortaya çıktı. Suat A.'nın ifadesi doğrultusunda bölgede yapılan çalışmayla Hatice T.'nin cesedine ulaşıldı. Suat A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Hatice T.'nin cenazesi dün Söke'nin Özbaşı Mahallesi'nde sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

'İKİSİ DE ÇOK İYİYDİ NASIL YAPTILAR HALA ŞAŞKINIZ'

Hatice T.'nin Didim Devlet Hastanesi'nden mesai arkadaşı Nevin Duran, "İki yıl hastanede birlikte çalıştık. Yatalak hastalara birlikte gidip, evlerinde çok baktık. Hayat dolu, planlı ve programlı, işini bilerek yapan, aklı başında, son derece güler yüzlü biriydi. Ben bir işin içinden çıkamadığımda, oğlumu evlendireceğim zaman hep manevi destekte bulunmuştur. Her konuda bana destek olurdu. En son yaşadığı sitede birisi rahatsızlanmıştı, onu hastaneye getirdi o zaman kendisini görmüştüm" dedi.

Hatice T.'nin koro arkadaşı Hüseyin Çakır da, "Didim Kültür ve Sanat Derneği adı altındaki korada birkaç yıl birlikte çalıştık. Hatice de Suat da arkadaşımızdı. Hatice hanım çok iyi biriydi. Arkadaşlarımızın ikisi de çok efendi kişilerdi. Böyle bir olay nasıl yaşandı, halen şaşkınlık içindeyiz" diye konuştu. 

Cumhuriyet Kadınlar Derneği Didim Şube Başkanı Selma Özöğretmen, "Dernek olarak biz de bu konuda tarafız. Hiç kimse hiçbir kadını öldüremez. Sebep ne olursa olsun. Kadın cinayetlerine son verilmesini istiyoruz. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

DHA