Fatma'yı boğarak öldürüp, yakmışlardı! Kan donduran detaylar

Fatma'yı boğarak öldürüp, yakmışlardı! Kan donduran detaylar
Güncelleme:

İstanbul Bahçelievler'de Fatma M.'nin boğularak ve yakılarak öldürülmesine ilişkin iki sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 6'şar yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul Bahçelievler'de Fatma M.'nin boğularak ve yakılarak öldürülmesine ilişkin 2 kişiye dava açıldı. İddianamede iki sanık Ergin A. ve arkadaşı Ali İlkay S.'nın "tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "yangınla mala zarar verme" suçundan altışar yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianamede ''Sanık A.'nın maktulün evine giderek onu önce elleriyle boğduğu, akabinde de evi ateşe verip buradan ayrıldığı, maktulün de yanarak ve dumandan boğularak öldüğü tespit edilmiştir" denildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, ticari amaçla usulsüz şekilde yolcu taşımacılığı yapan sanık Ergin A.'nın olay tarihi 1 Kasım 2020'dan bir ay önce tanıştığı maktul Fatma M.'yi de gideceği yerlere aracıyla götürüp-getirdiği ve ikili arasında bu süreçte güvene dayalı bir ilişki oluştuğu belirtildi.

Otoparkta çalışırken tanışan diğer sanık Ali İlkay S. ile A.'nın olay tarihinde akaryakıt istasyonuna gittiği anlatılan iddianamede, S.'nin buradan bir bidon benzin aldığı, sonrasında birlikte A.'nın evine gittikleri, evden yaya olarak ayrılıp minibüse bindikleri kaydedildi.

TELEFON KAYITLARI İNCELENDİ

Sonrasında da A.'nın tek başına gittiği maktulün evini ateşe verdiğinin tahmin edildiği vurgulanan iddianamede, sanıkların telefon kayıtlarının incelenmesinde de maktul M. ve sanık A.'ün olay tarihinde iletişim halinde oldukları aktarıldı.

İddianamede A. ile maktul arasında başta normal seyreden görüşmenin giderek münakaşaya dönüştüğü bilgisine yer verilerek, maktul M.'nin sanık A.'da emaneten duran 5 bin lira civarındaki parayı iade etmesini istediği, sanığın lafı dolandırması üzerine münakaşanın giderek büyüdüğü, küfürleşmeler olduğu ve A.'nın maktulün evine gideceğini bildirdiği anlatıldı.

SANIKTAN "ÇAYDANLIK DEVRİLDİ" SAVUNMASI

Sonrasında maktul M.'nin, evinde yanmış olarak bulunduğu belirtilen iddianamede, maktulün en son görüştüğü sanık A.'nın yakalandığında vücudunda da yanık bulgularının tespit edildiği, bunların çaydanlık devrilmesiyle oluştuğunu söylediği kaydedildi.

İddianamede, sanık A.'nın babasına da elindeki yanıkların, benzin istasyonunda yakıt alırken yere dökülen akaryakıtın alev almasıyla oluştuğunu söylediği ifade edildi.

İddianamede, "Para konusunda telefonla konuşurken sanık Ergün A.'nın sakin bir üslup benimseyerek maktule akşam geleceğini, yüz yüze görüşeceklerini bildirdiği ve böyle yazarken bir yandan da beraberinde bulunan sanık Ali İlkay S. ile maktulün evine gitmekte olduğu anlaşılmıştır. Sanık A.'nın saat 08.50-09.00 arasında kalan zaman diliminde maktulün evine giderek onu önce elleriyle boğduğu, akabinde de evi ateşe verip, buradan ayrıldığı, maktulün de yanarak ve dumandan boğularak öldüğü tespit edilmiştir." denildi.

Sanık A.'nınolayı tasarlayarak işlediği belirtilen iddianamede, iki sanığın da "tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "yangınla mala zarar verme" suçundan 8 aydan altışar yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

AA