İzmir'de şoke eden olay: Bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı
Erdoğan talimatı verdi A'dan Z'ye denetim başlıyor
AK Parti'de istifa operasyonu: 6 başkandan 5'i gitti

Gökçek uyarmıştı: Ankara'da trafolara saldırı !

Ankara'nın Mamak ve Çankaya ilçelerinde elektrik trafolarına saldırı düzenlendi.

Gökçek uyarmıştı: Ankara'da trafolara saldırı !
A+ A-

Ankara'da gece saatlerinde 3 mahallenin elektrik  kaynağını sağlayan modüler servis trafolarının kablolarını kesen şüphelilere  yönelik çalışmalarda 3 kişi yakalandı, olayla ilgili 2 şüpheli de aranıyor.

Alınan bilgiye göre, gece 03.00 civarında Mamak ilçesine bağlı  Cengizhan, Akşemsettin ve Kutlu mahallelerinin bazı bölümlerine elektrik kaynağı  sağlayan 3 modüler servis trafosuna giren kişiler, elektrik kablolarını keserek  söz konusu mahallelerin bazı bölümlerinde elektrik kesintisine neden oldu.

İhbarı alan polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda  eşkallerini belirlediği şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Şüphelilerin  en son Cebeci semtine bağlı Kutlugün Sokak üzerinde görüldüğü ihbarı üzerine  ekipler, çalışmalarını burada yoğunlaştırdı.

Ara sokaklarda, apartmanlarda ve bahçelerde şüphelileri arayan  ekipler, A.Ö, C.G. ve A.A'yı, üzerlerindeki pense, vida ve elektrik kablolarıyla  Mehmet Ali Altun Caddesi'nde yakaladı.

Öte yandan, Akşemsettin Mahallesi Demokrasi Parkı'ndaki trafoya giren  2 şüpheli de bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Görüntülerde, şüphelilerden biri etrafı gözetlerken diğerinin trafoya  girdiği ve ardından zanlıların olay yerinden kaçtıkları görülüyor. Görüntülerdeki  iki şüphelinin yakalanmasına çalışılıyor.

Olay yeri inceleme ekipleri, Demokrasi Parkı'ndaki trafoda şüphelilere  ait parmak izi araması yaptı.

MELİH GÖKÇEK UYARMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, FETÖ'ye yönelik, "Bütün Türkiye’yi bir hafta elektriksiz bırakacak, trafoları patlatacak bir sabotaj içerisindeler" uyarısını yapmıştı.