Hainlerin inleri vuruldu! 20 hedef yerle bir oldu

Hainlerin inleri vuruldu! 20 hedef yerle bir oldu
Güncelleme:

Irak'ın kuzeyinde eli kanlı bölücü terör örgütü PKK'nın inlerine hava harekatı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından "bir gece ansızın inlerinde vurduk, vurmaya devam edeceğiz" ifadeleriyle yapılan açıklamada Metine, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde toplam 20 hedefin başarılı bir şekilde imha edildiği duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın Kuzey bölgelerine hava harekatı gerçekleştirildiğini bildirdi. Bakanlık açıklamasında, Metine, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde toplam 20 hedefin başarılı bir şekilde imha edildiğini ifade etti.

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın Kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 01 Ekim 2023 saat 21.00'da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 20 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.