Hastanede öldüren ihmal iddiası: ''Nöbetçi doktor yoktu!''

Kahramanmaraş’ta özel bir hastanede annesinin ihmal sonucu yaşamını yitirdiğini iddia eden Cennet Taşdemir, hastane ve doktora 5 milyonluk tazminat davası açtı

Hastanede öldüren ihmal iddiası: ''Nöbetçi doktor yoktu!''
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İstanbul'da diş hekimliği yapan Cennet Taşdemir, annesinin hayatını kaybettiği gece özel hastanede nöbetçi doktorların görevi başında olmadığını ve görevi başında olmayan doktorla ilgili 18 farklı dilekçeyle şikayetçi olduğunu söyledi.

Denetleme ekibinin 18 şikayet dilekçesini dikkate almadığını söyleyen Taşdemir, "Türkiye'de açılan tazminat davaları arasında belki de rekor bir oran olan ve nöbet yerini terk eden, çağrıldığı halde gelmeyen doktor ve hastane hakkında 5 milyon liralık tazminat davası için adliyeye geldik. Tek amacımız insanlara özellikle sağlık problemi yaşayan bıkmışlık sendromu yaşayan insanlara emsal teşkil etmesini istiyorum. İnsanlar hiçbir şekilde davalarından vazgeçmesinler" dedi. Kahramanmaraş'ta meydana olayda, Hatice Timurkaan (65), diyabet hastalığına bağlı ayak parmağı özel bir hastanede kesildikten sonra iddiaya göre enfeksiyon kaparak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News