Her satırı dehşet dolu ! Kızlarının katilini görünce...

Konya'da platonik aşık olduğu komşusunun kızı Şeyma S. ile kız kardeşini öldürüp, annelerini de başından vurarak yaralayan Muzaffer C., hakim karşısına çıktı.

Her satırı dehşet dolu ! Kızlarının katilini görünce...
A+ A-

Konya'da platonik aşık olduğu komşusunun kızı öğretmen Şeyma S. (25) ile kız kardeşi Tuğba S.'yi (18) tabancayla vurarak öldüren, anneleri Hacer S.'yi (51) da yaralayan Muzaffer C.'nin (53) yargılanmasına başlandı. Başında mermi bulunan ve tekerlekli sandalye ile duruşma salonuna getirilen Hacer S., kızlarının cinayet sanığını karşısında görünce gözyaşlarını tutamadı. İlk kez ifade veren Hacer S., "Tuba ile dışarı çıkacaktık. Evin kapısını örtmüştüm ki Muzaffer'in kafama silah dayadığımı gördüm. Daha sonra silahı ateşledi" dedi.

Olay, 27 Haziran günü Selçuklu ilçesi Binkonut Mahallesi Revan Sokak'taki apartmanda meydana geldi. 2014 yılında Hollanda'dan ülkeye dönen ve eşinden ayrı olduğu için yalnız yaşayan Muzaffer C., karşı komşusu Burhanettin S.'nin evden ayrıldığını görünce, eline aldığı tabancasını arkasına gizleyip, evden çıktı. Ayakkabı atölyesinde çalışan 3 çocuk babası Muzaffer C., kapıda bekleyen Hacer S. ile kızları Şeyma ve Tuğba'nın yanına gitti. İddiaya göre, ''Sizinle konuşmamız gereken konu var. Konuşup, halledelim'' diyen Muzaffer C.'ye, Hacer S. ''Bizim, sizinle konuşacağımız bir şey yok'' yanıtını verdi. Bu sırada kendilerine yaklaşan Muzaffer C.'yi itti. Muzaffer C. de arkasında gizlediği tabancayı çekip, Hacer S.'yi başından vurdu. Bunun üzerine Şeyma ve kardeşi Tuğba S., evin içine kaçtı. Peşlerinden içeri giren Muzaffer C., odaya saklanan Şeyma S. ile salona saklanan Tuğba S.'ye de tabancayla vurdu. Muzaffer C., yakındaki polis merkezine giderek, teslim oldu.

DOĞUM GÜNÜNDE YAŞAMINI YİTİRMİŞ

Şanlıurfa Eyyübiye Mutlukaya İlkokulu'nda görev yapan ve okulların kapanmasıyla ailesinin yanına gelen öğretmen Şeyma S.'nin, kalbine isabet eden mermiyle yaşamını yitirdiği belirlendi. Şeyma S.'nin doğum gününde hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Göğsünden yaralanan Tuğba S. ise kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde kurtarılamadı. Başından vurulan uzun süre yoğun bakımda kalan anne Hacer S., tedavisinin ardından taburcu oldu. Muzaffer C. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şeyma ve Tuğba S. kardeşleri öldüren, anneleri Hacer S.'yı ağır yaralayan Muzaffer C. hakkında 'kasten öldürme' suçundan 2 kez müebbet hapis ile 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan da 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

'BEN EVDEYKEN DEĞİŞİK ÖKSÜRÜYORDU'

Mahkemeye sunulan iddianamede, sanığın, genç kızın öksürük ve hareketlerinden kendisine yönelik anlamlar çıkardığı ve değişik duygular beslediği belirtilerek, Muzaffer C.'nin şu sözlerine yer verildi:

"Tuğba ve Şeyma'yı çocukluklarından beri tanırım. Şeyma'nın bana karşı hareketlerinden dolayı değişik duygular içerisine girdim. Şeyma ben evdeyken değişik şekilde öksürüyordu. Şeyma benimle iletişim kurmak için bu şekilde öksürüyordu. Şeymaların evinden benim evimin duvarına vurma gibi sesler geliyordu. Bir gün balkonda sigara içerken Şeyma'nın aşağıya gittiğini gördüm. Balkona el işarete yaptığını, bu el işaretinden Şeyma'nın benimle konuşmak istediğini anladım. Ben de aşağıya indim. Şeyma ile dolmuş durağında karşılaştık. Şeyma'nın beni beklediğini hissettim. Şeyma bilerek, dolmuşa binmedi. Bu sırada Hacer evden çıkarak Şeyma ile konuşmama fırsat vermedi. Fırsatım olsaydı Şeyma'ya onu sevdiğimi söyleyecektim. Bir süre sonra Şeyma'nın babası Burhanettin bana, Şeyma'yı neden takip ettiğimi sordu. Aramızda tartışma çıktı. S. ailesinin, nasıl olduğunu bilmiyorum ama evime girdiklerini hissediyorum. Tuvaletin içerisinde ve lavabonun altına S. bir şeyler dökülmüş. Yatak odasında da bayan parfümü gördüm."

YANINA YEDEK MERMİ BİLE ALMIŞ

Muzaffer C., ifadesinin devamında ise şunları anlattı:

"Olay günü Şeyma ile konuşmaya karar verdim. Camdan Şeyma'nın babasının aracının aşağıda olup olmadığını kontrol ettim. Arabanın aşağıda olmadığını görünce daha önce satın aldığım tabancayı evin yüklüğünden çıkarttım. Silahın içerisinde 5-6 mermi vardı. Cebime de 8 yedek mermi aldım. Silahı elime aldım ve belimin arkasına sakladım. Kapının dürbününden baktığımda Hacer S.'yı ve kapının açık olduğunu gördüm. Hacer'in yanına gidip konuşmak istediğimi söyledim. 'Kafamdaki sorunu bitirmek istiyorum' dedim. Hacer konuşmama fırsat vermedi. Bu sırada Tuğba ve Şeyma merdivenlerden çıkıyorlardı. Hacer beni konuşturmadı ve itekledi. O anda kendimi kaybettim. Tabanca ile kapıda duran Hacer'e ateş ettim. Hacer yere düştü. Şeyma içerideki odaya geçti. Ben de peşinden gittim. Şeyma'ya birkaç el ateş ettim. Sonra Tuğba'nın bulunduğu odaya gittim. Tuğba'ya kızgın olduğum için ona da ateş ettim. Daha sonra koşarak, daireden çıktım. Bina çıkışında beni komşunun eşi gördü. Bana ne olduğunu sordu. 'Bana bu hayatı zehir ettiniz' dedim. Karakola gidip teslim oldum." 

HACER'İ VURDUĞUM İÇİ PİŞMAN DEĞİLİM

Şeyma ve Tuğba S.'yı öldürdüğü için pişman olduğunu, Hacer S.'yı vurduğu için ise pişmanlık duymadığını belirten Muzaffer C., "Şeyma'nın nişanlı olduğunu karakolda öğrendim. Nişanlı olduğunu bilseydim, hayatımdan silerdim. Şeyma'nın egosunu tatmin etmek için bu şekilde bana davrandığını sandım. Şeyma'nın beni sevdiğini babasının da bu durumu engellediğini sandım. Şeyma'nın beni sevdiği için okula ara verdiğini düşündüm" dedi. 

KIZLARININ KATİLİNİ KARŞISINDA GÖRÜNCE AĞLADI

Tutuklu sanık Muzaffer C.'nin yargılanmasına başlandı. Davanın ilk duruşmasına Burhanettin S., eşi Hacer S., tanıklar, çeşitli STK temsilcileri ve taraf avukatları katıldı. Çok sayıda vatandaş ise adliyeye gelerek aileyi yalnız bırakmadı. Anne S., katil zanlısı Muzaffer C.'nin salona getirilmesinin ardından gözyaşlarını tutamadı.

İlk kez ifade veren Hacer S., "Olay günü kızım Tuba ile dışarı çıkacaktık. Ben tam evin kapısını örtmüştüm ki; Muzaffer'in kafama silah dayadığını gördüm. Ben bir şey söyleyemeden silahı ateşledi. Daha sonra neler oldu bilemiyorum. Şeyma öğretmenlik yapıyordu. Bir keresinde kızım bana Muzaffer'in kendisine baktığını ve kendisini tedirgin ettiğini söyledi. Ben de bir gün Muzaffer'in zilini çaldım. Yaptığı bu hareketlerin yanlış olduğunu söyledim. Muzaffer bana kendisinin iftira attığını söyledi. Ben de bu durumdan tedirgin olduğum için kızımı bindirmek için her gün dolmuş durağına kadar gidiyordum. Bir gün Muzaffer'in evden erken çıktığını görünce kızımla dolmuş durağına kadar gitmedim. Bir süre kızım bana mesaj atarak Muzaffer'inde aynı dolmuşa bindiğini söyledi. Ben de kızıma yolda inmesini söyledim. Muzaffer'den şikayetçiyim" dedi.

Olayı komşularından haber aldığını belirten baba Burhanettin S. da C.'tan şikayetçi olduğunu söyledi. 

BENİ DİNLİYORLARDI

Sanık Muzaffer C. ise "Şeyma ve ailesi beni dinliyorlardı. Evime girip çıkıyorlardı. Ben de bu durumu Şeyma'ya sormak amacıyla konuşmak istediğimi söyledim. Yanıma tabancamı da almıştım. Tabancamı yanıma almamın sebebi Hacer S. ve kızlarının tavırlarına göre hareket etmekti. Tuba ve Şeyma içeri girdiler. Hacer'e konuşmak istediğimi söyledim. O da beni itekledi. Daha sonra neler oldu hatırlamıyorum. Olay nedeni ile pişmanım. Bu olaydan 4-5 ay kadar önce Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde psikolojik tedavi gördüm. Ben basında çıkan haberler gibi Şeyma'yı sevmiyordum. Amacım sadece konuşmaktı" diye konuştu

ŞEYMA'YI TAKİP EDİYORMUŞ

Davada tanık olarak dinlenen aynı apartmanda oturan Remzi D. ise Muzaffer C.'nin Şeyma'yı takip ettiğini söyledi. Remzi D., "Bir gün Burhanettin benim evime gelerek Muzaffer'in Şeyma'yı takip ettiğini söyledi. Bu nedenle de Muzaffer'e kızdığını söyledi. Ben de eşim ile Muzaffer'in evine gittim. Muzaffer'i benim evime getirdik. Ona neden Şeyma'yı takip ettiğini sordum. Ben öyle bir şey yapmadım dedi. Ben ısrar edince ona bir şey danışacaktım dedi. Muzaffer ile Burhanettin arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü ve biz ayırdık. Muzaffer'i evden çıkardık" dedi.

Ailenin avukatı Ferit Atalay ise sanığın suçunun sabit olduğunu, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlarından ceza alması gerektiğini, olayı tasarladığını ve hunharca bir aileyi katlettiğini söyledi. 

Duruşma ertelendi.

DHA