Kaçırılan kız çocuğu hala aranıyor

Niğde'de kaçırılan 14 yaşındaki kız çocuğu hala aranıyor...

Kaçırılan kız çocuğu hala aranıyor
A+ A-

Niğde'de 14 yaşındaki kız çocuğu Vildan D.'nin zorla kaçırıldığı iddiası üzerine jandarma ve polis ekiplerince operasyon başlatıldı.

Tatil için dedesinin yanına geldiği köyde 3 kişi tarafından zorla kaçırıldığı iddia edilen 14 yaşındaki Vildan D.'den 3 gündür haber alınamıyor. İddiaya göre, tatilini geçirmek üzere merkeze bağlı Fesleğen köyünde yaşayan dedesinin yanına gelen Vildan D, dün akşam saatlerinde bir akrabasıyla babaannelerine ekmek götürmek için evden ayrıldı.

Bu sırada 3 kişi tarafından zorla bir arabaya bindirilen Vildan D.'den bir daha haber alınamadı. Ailenin ihbarı üzerine valiliğin talimatıyla jandarma tarafından oluşturulan özel ekip, kızın bulunması için çalışma yürütüyor.

Yöre halkı tarafından "eşkıya" olarak nitelendirilen Hasan B. tarafından kaçırıldığı önesürülen Vildan D.'nin bulunması için oluşturulan ekip, dağlık bölgede arama yapıyor. Ağabeyi Hüseyin B. ile hareket ettiği belirtilen Hasan B'nin silahlı olması ve zaman zaman jandarma ekibine ateş açması nedeniyle operasyon dikkatli şekilde yürütülüyor.

Üç çocuğunun en büyüğü olan kızının sesini duymak istediğini belirten anne Fatma D, kızının bulunması için gereken herşeyin yapılmasını istedi. Endişe içinde bekleyen anne, "Bir 'alo' desin, 'anne ben filan yerdeyim, şuradayım' desin. Bana çocuğumu getirin. Başbakan mı getirecek, Cumhurbaşkanı mı getirecek, kim devreye girecekse ben evladımı istiyorum. Çocuğum ölü mü yaşıyor mu bilmiyorum" dedi.

Baba Mustafa D. ise kızının 2 gündür kayıp olduğunu ve bulunması için kolluk kuvvetlerinin çalıştığını belirtti. Gece saatlerinde kızının kaçırıldığı iddia edilen dağın belirlenen bölümlerine operasyon düzenlendiğini anlatan Mustafa D, "Bize beklememiz söylendi, biz de bekliyoruz. Dün operasyonlar yapıldı, neticesi ne oldu bilmiyorum. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, hava puslu, önümüzü görmemiz lazım,bekliyoruz yapacak başka bir şey yok. Kızımı kaçırdığını düşündüğümüz Hasan B. ve abisi Hüseyin B. dağda jandarma ile çatışmaya girdi. Gece karanlığından faydalanıp kaçmış, şu anda da dağda olduğu biliniyor, gerisi kolluk kuvvetlerine kalmış.

Kolluk kuvvetlerimize, 'siz görevinizi benden daha iyi biliyorsunuz, görevinizi yapmanızı istiyorum' dedim. Başka herhangi bir isteğimiz yok. Köylü de destek verdi, Allah razı olsun köylümüzden." diye konuştu.

Vildan D.'yi kaçırdığı öne sürülen Hasan B'nin bölgedeki dağlık alanda yaşadığı, yöre halkı tarafından "eşkıya" olarak nitelendirildiği ve arama çalışmalarının yapıldığı bölgede çok sayıda Hint keneviri ele geçirildiği öğrenildi.

AA