Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

Oğlunu öldüren babadan kan donduran ifadeler

Küçükçekmece'de kız arkadaşıyla birlikte olan oğlunu öldüren baba, haksız tahrik indirimi aldı.

Oğlunu öldüren babadan kan donduran ifadeler
A+ A-

Küçükçekmece'de kız arkadaşıyla birlikte olan oğlu Doğan Avcı'yı öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Enver Avcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırıldı. Mahkeme, baba Avcı'nın suçu "haksız tahrik" altında işlediğine kanaat getirerek cezayı 17 yıl 6 ay hapis cezasına indirdi.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hazırlanan gerekçeli kararda sanıkların ifadelerine yer verildi.

Tutuklu sanık Enver Avcı'nın ifadesinde Avcı'nın diğer sanık İpek Yıldız ile birlikte yaşadığı, Yıldız'la iki çocukları olduğunu, Batman'da yaşarken oğulları Doğan Avcı'nın kendilerini İstanbul'da yaşamaya davet ettiğini bu sebeple İstanbul'a geldiklerini anlattı. Sanık Avcı, olay günü yüzü dağılmış bir şekilde İpek Yıldız'ın yanına geldiğinin belirtildiği gerekçeli kararda, Avcı olayı şu şekilde anlattı:

'OĞLUM KIZ ARKADAŞIMA TECAVÜZ ETMİŞ'

''Batman'dayken İpek Yıldız bana Doğan'ın kendisine tecavüz ettiğini, bu şekilde öz annesinin öcünü aldığını söylediğini, o tarihten suç tarihine kadar da cinsel ilişkiye girmeye devam ettiklerini anlattı. İpek'in anlattığına göre olay gecesi Doğan kendisine beni zehirleyip kaçmayı teklif etmiş. İpek bunu kabul etmeyince de onu tekme tokat dövmüş. Hatta Doğan'ın küçük çocuğumuzu yere fırlattığını anlattı. Bunları duyunca cinnet geçirdim. Oğlum Doğan'ın yattığı odaya girdim ve elime aldığım bir cisimle ona vurduğumu hatırlıyorum. Ölüp ölmediğini kontrol etmedim, İpek ve çocuklarımla birlikte Batman'a gittik. Bir hafta kadar burada kaldık, olayı kardeşlerime anlattım. Ancak Doğan'ın ölüp ölmediğini henüz bilmiyordum. Bir hafta sonra İpek ile tekrar İstanbul'a döndük. Evin kapısını açtığımızda Doğan'ın cesedi ile karşılaştık. Pişmanım.'"

OLANLARI ANLATTIM

Tutuksuz sanık İpek Yıldız'ın da savunmasında ise " Doğan ile bir çok kez cinsel ilişkiye girdik. Birbirimize aşık olduk. İstanbul'a geldiğimizde de ilişkimiz devam etti. Doğan beni bu ilişkiyi babama söylememem için ölümle tehdit etti. Ancak ben olay günü tüm olanları eşime anlattım. Bunun üzerine eşim Doğan'ın yattığı odaya gitti döndüğünde ise "Doğan'ı öldürdüm" dediğini belirtti.

Mahkeme heyeti, sanık Enver Avcı'yı "'oğlunu öldürme'" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme sanığın eylemi, haksız tahrik ve hiddetli elemin etkisi altında işlediği gerekçesiyle 17 yıl 6 aya hapis cezasına indirdi.

Mahkeme ayrıca tutuksuz sanık İpek Yıldız'a ise haksız bir fiilin meydana getirdiği hiddetli elemin etkisi altında öldürme suçuna yardım ettiği gerekçesiyle 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Mahkeme sanığa iyi hal indirimi uygulayarak cezasını 6 yıl 3 ay hapis cezasına indirdi.