Yeni gün kan donduran bir haberle başladı

Yeni gün kan donduran bir haberle başladı
Güncelleme:

Antalya'da psikolojik sorunları olduğu öğrenilen bir kadın 1 yaşındaki bebeğini boğarak öldürdü. Kadının 4 yaşındaki çocuğunu da boğmaya çalıştığı ancak minik çocuğun eşinin müdahalesi ile kurtulduğu öğrenildi.

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde psikolojik sorunları olduğu öğrenilen anne, 1 yaşındaki bebeğini boğarak öldürdü. Annenin boğmaya çalıştığı 4 yaşındaki çocuğu ise eşinin müdahalesi ile kurtuldu. Gözaltına alınan anne tutuklandı.

Olay, Gündoğmuş'un Balkaya Mahallesi'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, işten eve dönen F. U. (37) bir odanın kapısının kilitli olduğunu fark etti. Dini nikahlı eşi B. Ç.’e (30) seslenen F. U., içeriden garip seslerin gelmesi üzerine kapıyı kırarak açtı. Odadaki manzara karşısında dehşete düşen F. U., eşinin 1 yaşındaki bebekleri Miraç Ç.’yi öldürdüğünü, 4 yaşındaki Muhammet D.’yi de öldürmeye çalıştığını gördü. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri 1 yaşındaki Miraç’ın hayatını kaybettiğini belirlerken, 4 yaşındaki Muhammet D.’yi tedavi altına aldı. Tedavisi tamamlanan Muhammet D., Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından alınarak yetiştirme yurduna yerleştirildi. Küçük Miraç'ın cenazesi ise otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Antalya Grup Başkanlığı’na gönderildi.

Öz çocuğunun birini öldürüp, diğerini öldürmeye çalışan B. Ç. sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderilirken, eşi F. U. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. B. Ç.’nin daha önce iki evlilik yaptığı, psikolojik sebeplerden dolayı ilaç kullandığı ve çevresi ile zaman zaman tartıştığı ileri sürüldü.

İHA