''Amcam MHP ilçe başkanı'' demişti... İlçe Başkanı'ndan açıklama geldi

Samsun'da jandarma trafik ekipleri tarafından durdurulup ceza yazılan kişi amcasının MHP ilçe başkanı olduğunu söyleyerek jandarma ekiplerini tehdit etmişti. O ilçe başkanından açıklama geldi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yaşayan bir kişi Sinop'un Boyabat ilçesine giderken jandarma trafik ekipleri tarafından durduruldu. Trafik cezası yazılan sürücü amcasının MHP ilçe başkanı olduğunu söyleyerek kamera kaydı yapılmasına rağmen jandarma ekiplerine hakaret edip, tehditler savurdu. MHP ilçe başkanı Dursun Gülünay ise, kendisinin böyle bir akrabası olmadığını belirterek, "Yaptığımız araştırmada şahsın 2017 yılında partimizden istifa eden Turan Kaya'nın ismini zikrettiği anlaşılmaktadır" dedi.

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yaşayan bir şahıs, Boyabat’ta kendisini durduran ve ceza yazan jandarma trafik görevlilerine küfür ve tehditler savurmuştu.

Jandarmayı ilçe başkanı amcasıyla tehdit etti !Jandarmayı ilçe başkanı amcasıyla tehdit etti !

BÖYLE BİR AKRABAM YOK

MHP’nin Vezirköprü ilçe başkanı Dursun Gülünay, görüntülerin sosyal medya yayılması üzerine bir açıklama yaparak, şahısla bir akrabalığının olmadığına söyledi.

Gülünay sözlerine şöyle devam etti;

– Görevini icra eden Boyabat Jandarma trafik ekiplerine edep dışı bir üslupla tepki gösteren ve kendisini MHP Vezirköprü İlçe Başkanının yeğeni olarak tanıtan şahsın, ne partimizle ne de ilçe teşkilatımızla herhangi bir bağlantısı ve ilişiği yoktur. Olamaz da!

– Yaptığımız araştırmada şahsın 2017 yılında partimizden istifa eden Turan Kaya’nın ismini zikrettiği anlaşılmaktadır.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Adli Makamların şahıs hakkında gereğini yerine getireceğinden ve bu konunun takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Görevini icra eden kolluk kuvvetlerimize yapılan bu terbiyesizliği asla tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bu ve benzeri olayların tekrarlanmaması temennisi ile görevli personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News