Galatasaray zirveyi sevdi: Bursaspor 1 - 2 Galatasaray
Barzani son sözünü söyledi ! Referandum olacak mı ?
''Koltuklar kirlenmesin'' diye otobüste ayakta gittiler

BAŞBAKAN YILDIRIM: IRAK'TAKİ HER ŞEY BİZİ İLGİLENDİRİYOR

Başbakan Yıldırım Musul ve Fırat Kalkanı Operasyonlarıyla ilgili açıklama yaptı.

BAŞBAKAN YILDIRIM: IRAK'TAKİ HER ŞEY BİZİ İLGİLENDİRİYOR
A+ A-

Başbakan Yıldırım Musul ile ilgili olarak ''Kimsenin toprağında gözümüz yok'' dedi. Başbakan TSK'nın PYD'li teröristleri vurmasıyla ilgli olarak ise "Askerlerimiz korucularımız şehit oluyor. Dolayısıyla Irak her şeyden önce orada barınan terör örgütlerini zaptırapta alması lazım. Bunu yapamadığı halde bizim de her türlü tedbiri almak gibi bir hakkımız var. Yaptığımız bundan ibarettir." açıklamasında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, gündemdeki konularla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, şöyle konuştu; “Türkiye’nin Suriye’deki faaliyetleri tamamen terör örgütlerini bertaraf etmeye yöneliktir. Türkiye’nin faaliyetleri ülkemizin sınır güvenliğini sağlamaya yöneliktir. Terör örgütlerine karşı yaptığımız mücadelede kimin ne dediğinin önemi yok. Kimsenin toprağında yerinde yurdunda gözüm yok. Kendiülkemizin güvenliği her şeyin üstünde gelir."

Koalisyon gücleriyle konuştuklarını dile getiren Yıldırım, “Endişe edecek bir durum yok” dedi. Irak’ta olanlarla Türkiye’nin her yönüyle ilgili olduğu ifade eden Yıldırım, “Irak ile 350 kilometre sınırımız var. Bu sınırı aşarak bölücü terör örgütü yıllardır başımızı ağrıtıyor. Irak her şeyden önce bu terör örgütlerini zapturap altına alması lazım. Bizim ülkemizin güvenliğini sağlamak için her türlü tedbiri almak hakkımızdır” dedi.