Bu 5 Twitter hesabı inceleme altında

TSK'da bir çok rütbeli personel bazı Twitter hesapları hakkında, kendilerini ‘cemaatçi’ gibi gösterdikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Bu 5 Twitter hesabı inceleme altında
A+ A-

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde görev yapan jandarma komutanları, bazı Twitter hesapları hakkında, kendilerini ‘cemaatçi’ gibi gösterdikleri iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu, komutanların şikâyeti üzerine ‘alivefa57’, ‘bascavus_’, ‘ozel_tim’, ‘disiplin_uzmani’ ve ‘sniper_komd’ hesaplarının paylaşımlarını mercek altına aldı. İncelemeye alınan hesaplardan ‘alivefa57’ isimli Twitter kullanıcısını oluşturan e-posta adresinin IP’sinin, Yeni Asyagazetesinin Ankara bürosunda çıktığı belirlendi. Bunun üzerine gazetenin Ankara bürosuna önceki gün operasyon düzenlenerek arama yapıldı ve bilgisayarlarında imaj alındı. Savcılık kaynakları, sözkonusu hesaplarda, komutanların FETÖ üyesi gibi gösterilerek, 30 Ağustos’taki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi algı oluşturulmaya, komutanların terfilerinin önüne geçilmeye çalışıldığını öne sürdü.

‘alivefa57’ isimli Twitter kullanıcısının yaptığı bazı paylaşımlar şöyle: “Ali Paşam Ankara’ya geldiğinde görüşememiştik. Allah razı olsun Ali Ağabeyimizden.” “Aykut kardeşimiz sıhhatinin ve maneviyatının iyi olduğu haberini getirdi. Allah onun gibi ağabeylerimizi başımızdan eksik etmesin.”