Deprem fırtınası sürüyor! Ege'de bir deprem daha

Deprem fırtınası sürüyor! Ege'de bir deprem daha

Peş peşe meydana gelen depremle sarsılan Ege'de bir deprem daha oldu. Depremin büyüklüğünü AFAD 3,6 olarak açıklarken, Kandilli de 3,7 olarak açıkladı.

AFAD'ın yaptığı açıklamaya göre saat 11.06'da Ege Denizi'nde 3,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 6.76 km olarak ölçüldü.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüküğünü 3,7 olarak açıkladı.

BÖLGE DÜN GECEDEN BERİ SALLANIYOR

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında saat 01:14'te AFAD'a göre 5.3 büyüklüğünde, Kandilli'ye göre 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD verilerine göre, Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında saat 01:14’te bir deprem meydana geldi.

Yerin 11.40 kilometre derinliğinde gerçekleşen depremin büyüklüğünün 5.3 olduğu açıklandı.

KANDİLLİ: DEPREM 5.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Öte yandan Kandilli Rasathanesi, depremin Akdeniz’de, 5.5 büyüklüğünde ve yerin 12 kilometre derinliğinde olduğunu aktardı.

OLUMSUZ İHBAR YOK

AFAD’dan yapılan açıklamada “Geçmiş olsun Muğla. Datça açıklarında meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

BİR DEPREM DAHA OLDU

AFAD’ın verilerine göre, Datça açıklarında saat 01.21’de 3.4 büyüklüğünde bir sarsıntı daha meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin Akdeniz’de, 3.6 büyüklüğünde ve yerin 4.9 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini aktardı.