Hükümet zam teklifini açıkladı, memur yanıt verdi
Dikkat ! İstanbul'a uyarı üstüne uyarı geliyor
Eski ülkü ocakları başkanı 15 yaşındaki erkek çocuğuyla basıldı

Derin dondurucu seçiminde 10 püf nokta

Derin dondurucu satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

A+ A-

Kliksa.com, Kurban Bayramı öncesinde yoğun talep gören ve mevsiminde bulunması güç besinleri saklamak isteyen tüketicilere kolaylık sağlayan derin dondurucuları satın alırken göz önünde bulundurulması gereken püf noktaları açıkladı. Detaylı pazar araştırmasının yapılması, yatay ya da dikey derin dondurucu tercihi, uzun vadede karlı çıkmak için A sınıfı derin dondurucuların tercih edilmesi ve otomatik defrost özelliği, derin dondurucuların seçimini etkileyen faktörlerin başında geliyor.

Derin dondurucu seçiminde püf noktalar neler?

1.Derin dondurucunun günlük gıdaları muhafaza etmek için mi yahut iş amaçlı mı kullanılacağı, dondurucunun modeli ve markası tercihini etkileyen önemli bir husustur.

2.Derin dondurucu almadan önce detaylı pazar araştırması yapılmalıdır. İyi bir pazar araştırması önemli oranda tasarrufa yol açar.

3.Ürün ölçüleri yerleştirilecek yere uygun, ürün yerleşiminin olacağı yer ise maksimum fayda için aşırı ısıdan uzak bir nokta olmalıdır.

4.Kullanım yerinin dikey ya da yatay olması, derin dondurucu tercihini etkiler. Yatay derin dondurucuların kullanımı daha zordur. Derin dondurucunun altına yerleştirdiğiniz muhafaza edilen gıdalara ulaşmanız için üstte yer alan ürünleri boşaltmanız gerekecektir.

5.Enerji tüketimi derin dondurucularda A, B, C gibi sınıflara ayrılmaktadır. Uzun vadede karlı çıkmak için A sınıfı derin dondurucular tercih edilmelidir.

6.Uzun vadeli garanti süresi sağlayan marka ve ürünleri tercih etmeye özen gösterilmelidir.

7.Elektrik kesintisindeki saklama süresi diğer bir önemli bir noktadır. Kesinti sonrası ürünlerin şoklanması için kullanılacak elektrik sarfiyatının yüksek olması nedeniyle elektrik tasarrufu yapmak istiyorsanız, uzun süre saklama kapasitesine sahip derin dondurucular tercih edilmelidir.

8.Derin dondurucunun buzlanmaması ve karlanmaması gerekir. Otomatik defrost özelliği olan dondurucular tercih edilmelidir. Bu özellik cihazın enerji tüketimini de düşürür. Ayrıca bakımını da kolaylaştırır.

9.Paslanmaya karşı inox gövde yapısına sahip dondurucular tercih edilmelidir.

10.Tercih edilecek derin dondurucunun raf ya da sepet seçenekleri ayarlanabilir, kayabilir ya da duruma göre tamamen çıkartılabilir olmalıdır.

Leyditurk.com