Dolar, Euro ve altın sert yükseldi! Piyasalar yeni bir rekora mı koşuyor ?

Dolar, Euro ve altın sert yükseldi! Piyasalar yeni bir rekora mı koşuyor ?

Piyasalaradki korkutan yükseliş tüm hızıyla devam ediyor. Dolar ile Euro yeni bir rekorun kıyısında. Altın ise sert düşüşünün ardından yeniden yükseliyor. İşte dolar, euro, altın, gümüş ve kripto paralarda da son durum...

Fed'in geçen hafta beklentiler doğrultusunda politika faizi ve varlık alım programında değişikliğe gitmemesine karşın, enflasyon ve faiz beklentilerindeki yukarı yönlü revizyonlar piyasalarda "şahin" algılandı.

Küresel piyasalarda, dün beklenti yönetiminin yeniden yapılması ile volatilitenin arttığı ve fiyatlamaların negatiften pozitife döndüğü görülürken, bugün yurt içinde Tüketici Güven Endeksi, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Temsilciler Meclisi'nde yapacağı sunum takip edilecek.

DOLAR, EURO VE STERLİN

Dolar 8,70 TL'den, Euro 10,36 TL'den, Sterlin ise 12,10 TL'den işlem görüyor.

Dünkü kapanışta doların satış fiyatı 8,7640 lira, avronun satış fiyatı ise 10,4450 lira olmuştu.

ALTIN VE GÜMÜŞ

Gümüş 7,24 TL'den fiyatlanırken, onsu 1.778 dolardan işlem gören altında, gram altın 493/497, çeyrek altın 799/816, Cumhuriyet altını ise 3.289/3.323 TL alış/satış fiyatıyla işlem görüyor.

BITCOIN VE ETHERIUM

Önce Elon Musk'ın Tweetleri ardından da Çin'den peş peşe gelen kötü haberlerle çöken kripto para piyasasında, Bitcoin 29 bin 594 dolardan, Etherium ise 1.767 dolardan işlem görüyor.

Analistler, küresel ekonomiyi desteklemek için verilen teşviklerin geri çekileceği beklentisiyle metallerde yaşanan rallinin son haftalarda duraksadığına dikkati çekti.

BRENT PETROL, YATIRIMCISINA KAZANDIRDI

Brent petrolün varil fiyatı, yükseliş eğilimini üst üste 4'üncü haftaya taşıyarak 74,4 dolarla 22 Nisan 2019 haftasından bu yana en yüksek seviyeyi gördü. Brent petrol, haftayı ise yüzde 0,7 artışla tamamladı.