Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü
Alman polisi açık açık yazdı: PKK için görevdeyiz
Kasko sigortasında flaş gelişme

Ensar Vakfı Tiyatro Grubu, Camide Tiyatro Oyunu Sahneledi

ENSAR Vakfı Gençlik Tiyatro Grubu tarafından Merkez Somuncubaba Camisi'nde namaz öncesinde izletilen "Gençliğe de Ruh Lazım Cancağızım" adlı tiyatro oyununun,...

Ensar Vakfı Tiyatro Grubu, Camide Tiyatro Oyunu Sahneledi
A+ A-

ENSAR Vakfı Gençlik Tiyatro Grubu tarafından Merkez Somuncubaba Camisi'nde namaz öncesinde izletilen "Gençliğe de Ruh Lazım Cancağızım" adlı tiyatro oyununun, bundan sonra da cami ve salonlarda temsil edilmesi hazırlıkları yapılıyor.

Ensar Vakfı Gençlik Grubu üyesi olan Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan 12 kişilik ekip tarafından sahneye konulan oyunu, caminin imamı Ömer Bahçeci yazıp yönetti. Geçen Cuma namazı öncesi cami içinde sahnelenen ve yaklaşık 1 saat süren oyun cemaat tarafından dikkatle izlendi.

Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması gerektiğini, bunu da tiyatro oyunuyla anlatmaya çalıştıklarını belirten imam Ömer Bahçeci şunları söyledi:

"Tiyatroyu camiye getirerek, halkımızla sosyal bir faaliyeti cami atmosferinde izletme fırsatı bulmuş olduk. Tiyatro bir çok il, ilçe ve okullarda ücretsiz sergilenecek. Gelen talepleri değerlendireceğiz. 15 Nisan Cuma günü saat 20.00'de Park 328 AVM karşısında bulunan Ticaret Odası'nda tüm vatandaşlara ücretsiz gösterim yapılacak."

FOTOĞRAFLI