Erdoğan, ''1 kilo süt 10 lira oldu'' diyerek destek isteyen kadına bu yanıtı verdi

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı programda hayvancılık yapan bir kadın yem fiyatlarından yakınarak, ''Bir bardak çay 5 lira, 1 kilo süt 10 lira. Desteklerinizi bekliyoruz'' ifadelerini kullandı. Erdoğan ise kadına ''Bu hayvanları sana kim verdi?'' yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Dokumapark Modern Sanatlar Galerisi'nde düzenlenen Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda; Bilim, Kültür, Sanat, Spor ve Siyasette Kadın Buluşması Programı'nda konuştu.

"DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ"

Programda mikrofonu eline alan besici Saadet Ekiz de ORKÖY Projesi'nden aldığı 4 inekle hayvancılığa başladığını, şu anda 46 büyükbaş hayvanının olduğunu söyledi. Hayvan sayısının bir dönem 60-70'e çıktığını ancak yem fiyatları yükselince bunları sattığını söyleyen Ekiz, "Bir bardak çay 5 lira, 1 kilo süt 10 lira desteklerinizi bekliyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise besiciye "Bu hayvanları sana kim verdi?" diye sordu.

"ŞİMDİ TALİMATI VERDİM"
Elmalı ilçesini temsilen geldiğini belirten Ekiz'in ilçelerinde hayvanın bol olduğunu söylemesi üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'ye dönerek "Vahit Bey, sen hayvan bulamıyoruz diyorsun. Kaynağı bulduk. Elmalı'da 'hayvan bol' diyor. Ben şimdi talimatı verdim." ifadelerini kullandı.