Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

FETÖ'den Erdoğan için inanılmaz plan !

FETÖ'nün Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde ifade vermesi için 2 iş adamını kaçırmayı planladığı ortaya çıktı.

FETÖ'den Erdoğan için inanılmaz plan !
A+ A-

FETÖ mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde ifade alabilmek için iki iş adamını kaçırma girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

FETÖ mensuplarının 15 Temmuz darbe girişimi sırasında kaçırmak istedikleri iş adamlarına zorla Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde ifade verdirmeyi planladıkları öne sürüldü. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan iki yüzbaşı adliyeye sevk edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe  girişimine destek veren iki yüzbaşının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  aleyhinde ifade alabilmek için iki iş adamını kaçırma girişiminde bulunduğu iddia edildi.
 
Darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Tuzla İlçe  Emniyet Müdürlüğü ekiplerince geçen hafta düzenlenen operasyonda, Yüzbaşı İ.K. ve  Yüzbaşı M.A. gözaltına alındı.
 
Şüphelilerin iki iş adamını neden kaçırmak istedikleri ifadelerinde  ortaya çıktı. Tuzla Piyade Okulu'ndan 15 Temmuz'da resmi kıyafetli ve silahlı  şekilde sivil araçlarla çıkan iki yüzbaşının, Cengiz Holding Yönetim Kurulu  Başkanı Mehmet Cengiz ve TürkiyeFutbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet  Yardımcı'yı gözaltına alıp, Maltepe Askeri cezaevi'ne götürmek için talimat  aldıkları öne sürüldü.
 
Cengiz ve Yardımcı'nın, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde ifade  vermeye zorlanacağı ve bunların "itiraf" gibi değerlendirilerek davalarda  kullanılacağı iddia edildi.
 
Yüzbaşı İbrahim Karakuş'un 15 Temmuz'da başka ilde kursta olmasına  rağmen Tuzla'ya geldiği ve çıkışları organize ettiği, ancak halkın yolları  kapatması üzerine Mehmet Cengiz ve Servet Yardımcı'ya ulaşamayıp Kadıköy'e  varamadan döndükleri aktarıldı.
 
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, Çağlayan'daki İstanbul  Adalet Sarayı'na sevk edildi.
 
Soruşturma kapsamında Tuzla Piyade Okulu personeli 1 binbaşı, 35  üsteğmen ve teğmen ile 2 astsubay tutuklanmıştı.

AA