Görenler telefona sarıldı ! Ekipler inceliyor...

Görenler telefona sarıldı ! Ekipler inceliyor...
Güncelleme:

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sahil kenarında gezintiye çıkanlar şoke eden bir görüntüyle karşılaştı. Kabloları olan bir cisimle karşılaşan vatandaşlar jandarmaya bildirdi.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sahil kenarında gezintiye çıkanlar mekanizma ve kabloları olan bir cisim fark edince durumu jandarmaya bildirdi. İncelemede cismin, deniz mayını tetikleyicisi olduğu belirlendi. Kadınlar plajında bulunan varilde ise inceleme sürüyor.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sahil kenarında deniz mayını tetikleyicisi bulundu.

Tahirli Plajı Sarıkayalar mevkiinde gezintiye çıkanlar, sahil kenarında mekanizma ve kabloları olan cismi fark etti. İhbar üzerine olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, durumu Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirdi. İncelemede cismin, deniz mayını tetikleyicisi olduğu belirlendi. Jandarma ekiplerince çevrede güvenlik önlemi alındı. Düzce Emniyet Müdürlüğünde görevli bomba imha uzmanlarının çalışması sürüyor.

KADINLAR PLAJINA VARİL İNCELEMESİ

Bu arada, kadınlar plajına denize girmek için gelenler, buldukları varilden şüphelenerek durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Akçakoca Belediyesi ekipleri bölgede önlem aldı. Varilde inceleme yapıldığı öğrenildi.

Düzce Emniyet Müdürlüğünde görevli bomba imha uzmanları, tetikleyiciyi inceleyerek kontrollü şekilde imha etti. Servet Dağaşan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, denizde yüzdükleri sırada çocukların top zannettikleri cismi bulduğunu söyledi. Cismin kumların arasından küçük bir parçasının göründüğünü belirten Dağaşan, "Plastik topa benziyor, kardeşim bulunduğu yerden çıkardı. Üzerinde vidalar ve mekanizmalar olunca 'Dokunma!' dedim. Polisi aradık. Ekipler gelip güvenlik önlemi aldı. Top mermisi olduğunu düşündük, mayın tetikleyicisi dediler." ifadelerini kullandı.

Bu arada, kadınlar plajına denize girmek için gelenler, buldukları varilden şüphelenerek durumu yetkililere bildirdi.Olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Akçakoca Belediyesi ekipleri bölgede önlem aldı. Varil, AFAD ekiplerince incelemek üzere İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne götürüldü.

Görenler telefona sarıldı ! Ekipler inceliyor... - Resim : 1

AA

Etiketler düzce ekip akçakoca