İran'dan gelen THY uçağında kavga çıktı!

Tahran'dan Türkiye'ye gelen ve karantinaya alınan yolcu uçağında kalkıştan önce tartışmalar yaşandığı, yolcuların koronavirüsünün yayıldığı Kum bölgesinden gelen kişilerin binmesine itiraz ettiği öğrenildi. Yolcular arasında yaşanan tartışmanın ses kayıtları ortaya çıktı.

A+ A-

Türk vatandaşlarını İran’dan taşıyan uçak kalkmadan havalimanında yolcular arasında tartışma çıktı.

Koronavirüsle mücadele eden İran"daki panik büyürken Türkiye ülkedeki vatandaşlarının gelebilmesi için uçak seferleri düzenliyor. Tahran"dan yola çıkan uçak Ankara"ya acil iniş yaptı. Uçakta 17 kişide koronavirüs şüphesi tespit edildi.

The Independentturkish'teki habere göre; Uçak kalkmadan önce Tahran Havaiimanı"nda Kum"dan gelenlerle diğer yolcular arasında tartışma yaşandı. Yolculardan biri o anlara ilişkin sesleri cep telefonuna kaydetti.

"BİZ BUNLARIN UÇAĞA BİNMESİNİ İSTEMİYORUZ"

Kayıtta uçağı bekleyen bir kadın, Kum"dan gelenleri işaret ederek "Biz bunların uçağa binmesini istemiyoruz" diyor.

Kum"dan Tahran"a gelerek Türkiye"ye dönmeye çalışan bir Türkle konuşan kadının, "Bakın, (Kum) nasıl bir yer? Bu hastalığın kaynağı. Biz Tahran"dan geldik, evimizden, tertemiz. Hiç dışarı çıkmadık. 3 yaşında kızımız var. Kum"dan gelen insanlar 3 yaşındaki bir çocukla aynı uçağa binebilir mi? Sadece bir anne olarak söylüyorum, cevap bekliyorum" diye konuşuyor.

"VİRÜS TÜRKİYE'YE GİRERSE NE OLACAK?"

 Bir başka kadın ise "Bu şekilde virüs Türkiye"ye girerse ne olacak" diye soruyor.

Bir erkek yolcu, bu sözlere tepki göstererek, "Adam falanca şehrden geldi diye… Bir hafta içinde bütün Tahran karantinaya alınacak bu haberi duydunuz mu" sözlerine kadın, "Sizin şu an karantinada olmanızı istiyorum" diyerek yanıt veriyor.

3 yaşında bir kızının olduğunu hatırlatan kadın, "Ben ne yapayım, yarınki uçağa bin" cevabını alınca tartışma sertleşiyor.

Kum"dan gelen yolculara bağıran kadın şunları söylüyor:

"HİÇ MERHAMETİNİZ YOK MU SİZİN?"

Bir anneyle konuşuyorsun, bir hanımefendiyle konuşuyorsun, farkına var. Yarın bütün Türkiye"ye hesap verirsiniz o zaman. Gelme demek ne demek, bir bayanla konuşuyorsun. Ben çok kibar, hanımefendi konuşuyorum, sözlerimin arkasındayım. Saygımı terbiyemi bozmadım. Siz Kum"dan gelen insanlar olarak vicdanlı, merhametli, dürüst olmak zorundasınız. Burada 3 yaşında kızım var. Vicdanınız yok mu? Nasıl bineceksini o uçağa, merhametiniz yok mu sizin?

Kum"dan gelen yolcular ise kadına, "Sen bana ithamda bulunuyorsun. Ben de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım" diye cevap veriyor.