İzmir'de peş peşe çok sayıda deprem!

İzmir’deki 6.6 büyüklüğündeki depremin arından çok sayıda artçı deprem oldu. İzmir'in ardından Aydın Kuşadası'nda da 5.1 büyüklüğünde deprem oldu.

A+ A-

Haberin Foto Galerisi

Deprem sonrası İzmir'den dumanlar yükseldi! İşte korkunç görüntüler Deprem sonrası İzmir'den dumanlar yükseldi! İşte korkunç görüntüler

EGE Denizi'nde merkez üssü Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıkları olan 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı verilerine göre; Ege Denizi'nde, saat 18.14'te merkez üssü Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıkları olan 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 7.73 kilometre derinliğinde meydana gelen sarsıntı, İzmir'de meydana gelen depremin ardından paniğe yol açtı. 

İlk belirlemelere göre sarsıntıda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmazken, Ege Denizi'ndeki artçı sarsıntılar sürüyor.

Ege Denizi’nde Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede artçı sarsıntılar sürüyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) İzmir'de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede, 13'ü 4'ün üzerinde 67 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.