ABD'den vize krizi için Türkiye'ye 4 şart
Kasko sigortasında flaş gelişme
Yeni tanıştığı arkadaşının annesine tecavüz etti

Jatomi'ye sürpriz talip

İflas ettiğini açıklayıp kapılarına kilit vuran Jatomi'ye sürpriz talip Ağrı'dan çıktı.

Jatomi'ye sürpriz talip
A+ A-

3 yılda yaklaşık 20 milyon Euro zarar ettiğini açıklayarak iflasını duyuran Jatomi'ye Türkiye’de spor aletleri pazarının önde gelen oyuncularından Ağrılı işadamı Hasan İpek talip oldu.

Spor Dünyası markasıyla 1000’den fazla spor salonuna ürün tedarik ettiklerini dile getiren İpek, “Jatomi’nin salonlarına talibiz. Bu konu ile ilgili ilk temasları kurduk. Eğer salonları devrederlerse, 20 bin kişinin hakkını koruyacağım” dedi.

Jatomi’nin Türkiye’den çekilmesinin ardından çalışmalar yaptıklarını dile getiren İpek, şunları söyledi: “Salonları mevcut haliyle devralmak istiyoruz. Yeni yatırım yapılması gerekirse yapacağız. Aletleri de yenileyebiliriz. Burada en önemli konu mağdur olan insanların haklarını korumamız olacak. Alışveriş merkezlerinin içerisinde çok büyük metrekarelerle kurulan bu spor salonlarını işletmek kolay değil. AVM’ler için de zor bir durum. Şuan ziyaretçi sayıları spor salonlarının kapalı olmasından dolayı düşüyor. Bu konuyla ilgili olarak onlar da önlem almalı. Biz sadece AVM’lerden kiraların makul seviyeye çekilmesini talep edeceğiz. Eğer bu talebimiz gerçekleşirse kimse mağdur olmayacak.”;

Bugüne kadar Türkiye’de 1000’den fazla spor salonu kurduklarını anlatan Spor Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İpek, kendi şirketi ile ilgili şu bilgileri verdi: “Biz yıllardır yurtdışından spor aletleri ithal ediyoruz. Birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapıyorum. Şuan belediyeler ile çalışmaya başladık. Birçok belediye tesisinin spor salonlarını hazırlıyoruz. Yılda 60 milyon lirayı aşan bir ciromuz var.Gaziantep’ten İstanbul’a kadar birçok ilde çalışmalar yaptık. Spor kulüplerine de malzeme satıyoruz.”

Mevcut üyeler arasında uzun süreli abonelikleri bulunanlar olduğunu anlatan Hasan İpek, şu bilgileri verdi: “Biz bu işi incelemeye başladığımızdan beri çok ilginç şeylerle karşılaştık. Jatomi kapanmadan kısa süre önce dahi üyeler kabul etmiş ve bazı kişiler 3 yıllık abone olmuş. 20 bin kişiden bahsediyoruz. Bu insanlara kim yardım edecek” dedi.