Karantinadan çıkan öğretmenin anlattıkları şoke etti

Çin'den tahliye edilen vatandaşlar arasında yer alan ve 14 gün karantinada kalan İngilizce öğretmeni Burcu Öner yaşadıklarını anlattı.

A+ A-

Çin'den tahliye edilen ve Ankara'daki Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde bulunan 42 kişinin 14 günlük karantina süreci tamamlandı. Karantinada tutulan İngilizce öğretmeni Burcu Öner'in açıklamaları dikkat çekti.

Burcu Öner karantinadan çıktıktan sonra şu ifadeleri kullandı: 

"Şu anda 15 günümüzü tamamladık, harika bir süreçti. Beklemediğimiz sürprizler de yapıldı; doğum günü sürprizi gibi. Devletimize ve sağlık bakanımıza teşekkür ediyorum.

Ben şu anda Anıtkabir'e gitmeyi düşünüyorum. Hepimiz Wuhan'dan geldik. Wuhan'da ben İngilizce öğretmeni olarak çalışıyordum. Ama şu andan itibaren pek mümkün görünmüyor.

Enteresan bir şey oldu. Anneme söylediğim zaman, "Ankara'ya gideceğiz, bu hastanede kalacağız" dediğim zaman annem "ben seni orada dünyaya getirmiştim" dedi. Odama çıktıktan sonra annem "üçüncü kat 307 numaralı odada kalmıştım" dedi, ben de aynı odadaydım. Milyonda bir gerçekleşecek bir olay gerçekleşti."

Karantina bitti! İşte Çin'den tahliye edilen 42 kişinin sağlık durumuKarantina bitti! İşte Çin'den tahliye edilen 42 kişinin sağlık durumu