Köyde 50 kişi rahatsızlandı ! ''Kimse dışarı çıkmasın'' anonsu yaptılar

Köyde 50 kişi rahatsızlandı ! ''Kimse dışarı çıkmasın'' anonsu yaptılar

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Mülk köyünde kaynağı bilinmeyen koku nedeniyle 50 kişi rahatsızlandı. Cami hoparlörlerinden kimsenin evden çıkmamaması için anons yapıldı.

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Mülk köyünde çevrede hissedilen ve kaynağı bilinmeyen koku nedeni ile 50 köylü rahatsızlandı. Mahallede cami hoparlörlerinden yapılan anonslarla kimsenin evden çıkamaması istendi. Öğrenciler ise okullardan çıkarılmadı. İhbar üzerine köye çok sayıda ambulans, AFAD ve UMKE ekibi sevk edildi.

3 KİŞİ HASTANELİK OLDU
Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Mülk köyünde ortaya çıkan ve kaynağı bilinmeyen kokudan 50 kişi etkilenerek, rahatsızlandı. İhbarla bölgeye sağlık, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Mahalledeki caminin hoparlörlerinden anonslar tekrarlanarak, köylülerden evden çıkmamaları istendi. Öğrenciler ise okullardan çıkarılmadı. AFAD ekipleri, koruyucu kıyafet giyip, gaz maskesi takarak, köyün belirli noktalarında kimyasal ve biyolojik gaz ölçümü yaptı.Sağlık görevlileri ise zehirlenme belirtisi görülen 3 kişiyi ambulanslarla Kahta Devlet Hastanesi'ne götürdü.
Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, köye gelerek, ekiplerden bilgi aldı. Ekiplerin bölgedeki incelemelerinin ardından köylülerin sokağa çıkmasında sakınca olmadığı belirtildi.

Kokunun kaynağının ise yapılacak ölçümler ve araştırma sonucu belirlenecek.DHA