Açlık grevi başlatan 40 HDP'liye gözaltı

Şanlıurfa'da HDP il binasına düzenlenen operasyonda, terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla 40 kişi gözaltına alındı.

Açlık grevi başlatan 40 HDP'liye gözaltı
A+ A-

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'a tecrit uygulandığı iddiasıyla tutuklu bulunduğu cezaevinde bir süre önce açlık grevi başlatan Demokratik Toplum Kongresi Başkanı Leyla Güven'e destek için salı günü aralarında HDP'li milletvekillerinin de olduğu bir grup partili, 3 günlük açlık grevi başlattı. Bugün öğle saatlerinde polisi arayan bazı kişilerin, parti binasından sık sık Abdullah Öcalan lehine slogan atıldığını bildirmesi üzerine ekipler, Ahmet Bahçıvan İş Merkezi'ndeki HDP il binasına operasyon düzenlendi. Yapılan baskınlarda; aralarında HDP'li il yöneticilerinin de bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı.

HDP: OPERASYONUN AMACI BİZE SEÇİM YAPTIRMAMAK

Yaşananlara tepki gösteren HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, "Yüzlerce polis eşliğinde parti üyemiz 40 kişi, gözaltına alındı. Bunların amacı, bu şehirde bize seçim yaptırmamaktır; ama biz yerel yönetimlerde seçimlere gireceğiz. Siyasi faaliyetlerimizi devam edeceğiz. Onların korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz" dedi.

Gözaltına alınanların, emniyette sorgulandığı belirtildi.