Bahçeli Twitter'a geri döndü

MHP lideri Bahçeli, sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM'de yapılana kadar sosyal medya hesaplarını tümden askıya aldığını duyurmuştu. Bahçeli, tartışılan düzenlemenin TBMM Genel Kurulu'ndan geçerek yasalaşması ile 30 gün sonra Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Bahçeli Twitter'a geri döndü
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Temmuz'da Twitter hesabından son mesajlarını paylaştığını belirterek, sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM'de yapılana kadar sosyal medya hesaplarını tümden askıya aldığını duyurmuştu.

30 GÜN SONRA İLK TWEET

Bahçeli, tartışılan düzenlemenin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşmasının ardından Twitter'a geri döndü, 30 gün sonra ilk paylaşımı yaptı.

Bahçeli, Süper Lig'e yükselen Fatih Karagümrük Spor’a başarılar dilediği paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Başta kulüp başkanı Süleyman Hurma olmak üzere, teknik heyeti, futbolcuları ve yiğit Karagümrük taraftarlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, Twitter hesabından son olarak 1 Temmuz tarihinde şu mesajları paylaşmıştı:

"İnsan şerefine, insan namusuna, insan haysiyetine envai çeşit saldırganlığı provoke eden sosyal medyanın bu haliyle varlığı akla, ahlaka ve insani değerlere tamamen aykırıdır. Sosyal medya terörü insan ve toplum huzuruna kast etmektedir.

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum.

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim."
 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News