Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

Biden TBMM'yi görünce anladı

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Joe Biden, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldi.

Biden TBMM'yi görünce anladı
A+ A-

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi. Biden’a TBMM ziyareti anısına, darbe teşebbüsü sırasında parçalanmış bir mermer parçası verildi.

ABD Başkan Yardımcısı Biden, TBMM'yi ziyaret etti. Biden ve beraberindeki heyetTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkan'ı İsmail Kahraman ile yaklaşık bir saatgörüştükten sonra TBMM Başkanı Kahraman ve ABD Başkan Yardımcısı Biden TBMM'yi ziyaret ettiler. Dört partinin temsilcilerinin de yer aldığı ziyarette, Kahraman ve Biden birlikte Şeref Holü'ne geldiler. Burada ABD Başkan Yardımcısı Biden'a darbe teşebbüsü hakkında bilgi verildi. Kahraman ve Biden buradan Başbakan Ofisi'ne geçtiler, ardından Çankaya Köşkü'ne geçtiler.

NTV muhabirinin aktardığı bilgilere göre; Joe Biden'dan İsmail Kahraman'a : Size güveniyoruz, demokrasiyi yayın derken Kahraman da "Demokrasinin kalesi olmaya devam edeceğiz" dedi.

57bd67720f25442c10f3ede3.jpg

Biden'ın 11 Eylül vurgusu yaptığı öğrenilerek, 11 Eylül'de kendilerin de polisin koruması altında olan yerlere gittiklerini söylediği kaydedildi. Meclis Başkanı Kahraman ise demokrasi vurgusu yaptığı belirtildi. Biden yabancı gazetecilere darbe girişme ilişkin olarak, olayın korkunç olduğunu ifade ettiği öğrenildi. Biden'a darbe teşebbüsü sırasında parçalanmış bir mermer parçası ziyaretinin anısına verildi.

57bd789ec03c0e2f10532f8f-(1).jpg

İHA