Binali Yıldırım ''Mecburdum çaldılar dedim'' dedi sosyal medya karıştı

Güncelleme:

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçimin ardından büyük tartışma yaratan 'çaldılar' sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili olarak yaptığı ve tepki çeken "çaldılar" açıklaması için “‘Çaldılar’ demeye mecburdum. Algı operasyonu yapıldı. Hukuki bir tabir değildi bu. Ben farkındayım. En büyük mağduriyeti yaşayan İstanbullular var, ben varım. Ben sesimi duyuramıyorum.” dedi.

Yıldırım'ın "Mecburdum" ifadesi sosyal medyada büyük tepki çekti. Pek çok Twitter kullanıcısı Binali Yıldırım'ı bu açıklaması için eleştirdi.

Yıldırım ‘çaldılar’ açıklamasıyla ilgili şöyle konuştu:

Yıldırım: “Ona mecburdum. Niye mecburdum, çünkü bir algı operasyonu yapıldı. Yani orada bir hukuki tabir değil, farkındayız.

Küçükkaya: Yani halk diliyle mi öyle dediniz?

Yıldırım: Evet. En büyük mağduriyeti yaşayan İstanbullular var, ben varım ve ben sesimi duyuramıyorum. Kendimi ifade edemiyorum.

Küçükkaya: Onun için böyle bir yola mı gittiniz?

Yıldırım: Gayet tabi.

Binali Yıldırım'dan İmamoğlu'na: ''Tek şartla canlı yayına çıkarım''Binali Yıldırım'dan İmamoğlu'na: ''Tek şartla canlı yayına çıkarım''

Seçiniz...