CHP'li Fikri Sağlar kılıcını çekti

CHP'li Fikri Sağlar kılıcını çekti

CHP'nin seçim sonuçlarına CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'dan sert tepkiler geldi.

CHP’de seçim sonuçlarına ilk tepki Mersin milletvekili ve Kültür eski Bakanı Fikri Sağlar’dan geldi.

Sağlar SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, ‘’Yüzde 25 oyda çakılıp kalmak, başarı değildir. CHP yönetilemiyor. Partide restorasyon, yönetim kadrolarında değişim gerekli. Yerinde saymanın başarısı olamaz’ dedi.

”VİTRİN DEĞİŞMELİ”

Fikri Sağlar, ‘’CHP’de düşünceler halka anlatılamıyor. Yükselen bir CHP için önce, yeni kadroların iş başına gelmesi lazım’’ dedi ve şunları söyledi:

‘’Biz yüzde 25’lil bir parti değiliz ve olamayız. Parti vitrini başarılı değildir. Genel Başkanımız da alınan sonucu başarı olarak görmediğini açıkladı. O zaman CHP’nin restorasyona, onarıma yeni kadrolara ve yeni bir ruh ile mücadeleye devam etmesine ihtiyaç var. Siyaset yapma üslubumuzu değiştirmemiz, halka güven verici yeni politikalar üretmemiz ve en önemlisi de ana muhalefet için değil, iktidar olmak için yola çıkmamız lazım’’

‘’BEYAZ TOROS GELECEK’’

Sağlar, AKP’nin tek başına iktidarı almasının demokrasi açısından büyük sıkıntılara neden olacağı da savunarak şöyle dedi:

‘’Türkiye’yi demokrasi açısından çok zor günler bekliyor. Bomba, terör ve kan siyaseti devam ederse, ülkede can güvenliği iyice ortadan kalkar. Demokrasi, askıya alınır. Asıl beyaz Toros’lar o zaman gelir. 7 Haziran’da hukuk ve demokrasi açısından bir şans yakalanmış, üç muhalefet partisi, yüzde 60 oy oranına ulaşmıştı. Ama Devlet Bahçeli bu şansı AKP’ye hediye etti ve bugünlere geldik.’’